Opowiadania dla przedszkolaków Zobacz większe

Opowiadania dla przedszkolaków

Nowy produkt

Narratorem krótkich opowiadań jest Tomek – przedszkolak. Tomek opisuje swoje codzienne przeżycia oczywiście z punktu widzenia kilkulatka.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

27.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Narratorem krótkich opowiadań jest Tomek – przedszkolak. Tomek opisuje swoje codzienne przeżycia oczywiście z punktu widzenia kilkulatka. To czasami prawdziwe zmagania wymagające wysiłku i fantazji, a większość pomysłów – jak to w życiu bywa – niekoniecznie zachwycają rodziców Tomka. Co nie dziwi, gdy posłuchamy o sposobach na utworzenie peleryny rycerskiej lub na więcej miejsca na prezenty pod choinką. Tomek opisuje swoje przedszkole – pokazując dzieciom, że jest to miejsce sympatyczne; mówi o swoich lękach, ale dowiadujemy się, że strachy żyją tylko w naszej wyobraźni; opisuje tęsknotę za mamą, która musiała wyjechać i radzenie sobie z tą tęsknotą dzięki zapachowi mamy zamkniętemu w słoiczku…

Każde opowiadanie zaczyna się od słów „jak ja lubię” lub „jak ja nie lubię”. Te słowa podkreślają bardzo emocjonalny sposób w jaki dzieci odbierają świat i fakt, że nie koniecznie potrafią sobie z tymi uczuciami poradzić.

W szczególności polecamy wersję audio. Książkę z werwą czyta Artur Barciś.

Wskazówki do pracy: Opowiadania są zabawne, w lekki sposób opisują różne sytuacje nie tylko w domu, ale i w przedszkolu. Można posłuchać z dzieckiem, które dopiero zaczyna przygodę z przedszkolem w celu oswojenia jego lęków przed nowym miejscem.

Parametry

Autor Renata Piątkowska
Wydawnictwo BIS
Nośnik CD MP3
Rok wydania 2011
Czas nagrania 1 godzina 28 minut
ISBN 9788375511932
Okładka Tekturowa
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Życiowe opowieści
Problemy Adaptacja przedszkolna, Zachowanie
Język Polski
Wymiary 14 x 12,5 cm

Opinie

Napisz opinię

Opowiadania dla przedszkolaków

Opowiadania dla przedszkolaków

Narratorem krótkich opowiadań jest Tomek – przedszkolak. Tomek opisuje swoje codzienne przeżycia oczywiście z punktu widzenia kilkulatka.