Koci taksówkarz Zobacz większe

Koci taksówkarz. Audiobook

Nowy produkt

Dziewięcioletni Juho zakrada się do ogrodu starszej pani, by podkraść jabłka. Babcia Sirka jest posiadaczką siedmiu kotów.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

24.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Dziewięcioletni Juho zakrada się do ogrodu starszej pani, by podkraść jabłka. Babcia Sirka jest posiadaczką siedmiu kotów. Juho zaprzyjaźnia się z babcią i jej kotami. Koty ofiarują mu dar rozumienia kociego języka i proszą o pomoc w tajnej misji, której celem jest znalezienie przyjaciela dla babci Sirki. W tym celu koty po kolei opuszczają dom i wyruszają – przy pomocy Juho – na poszukiwania odpowiedniego kandydata. Nie jest to zadanie łatwe, bo ktoś taki musi być samotny, chętny do pomocy, budzący zaufanie i lubiący koty.

To niesamowita książka. Pod płaszczem bajki o kotach i chłopcu rozumiejącym koci język mamy historię o przyjaźni i trosce o drugiego człowieka. Autorka w bardzo umiejętny sposób wplata w opowieść różne społeczne problemy np. bezdomność, pobyt w domu dziecka itp. Nie ma tu jednak moralizatorstwa, ani przesłodzonej fabuły.

Książka z dużym wyczuciem przeczytana przez panią Joannę Pach-Żbikowską.

Wskazówki do pracy: Myślę, że można posłuchać z dzieckiem od 6 roku życia. Świetna pozycja do uwrażliwienia na problemy społeczne, na samotność i bezradność ludzką.

Parametry

Autor Sari Peltoniemi
Wydawnictwo Biblioteka Akustyczna
Nośnik CD MP3
Rok wydania 2013
Czas nagrania 3 godziny 35 minut
ISBN 9788378780953
Tłumaczenie Bożena Kojro
Okładka Tekturowa
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Zwierzęta
Problemy Zachowanie
Język Polski
Wymiary 12,5 x 0,6 x 13,9 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Koci taksówkarz. Audiobook

Koci taksówkarz. Audiobook

Dziewięcioletni Juho zakrada się do ogrodu starszej pani, by podkraść jabłka. Babcia Sirka jest posiadaczką siedmiu kotów.