Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko Zobacz większe

Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko

Nowy produkt

Genialnie napisana książka o książkach. Ale nie o każdych książkach.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

46.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Genialnie napisana książka o książkach. Ale nie o każdych książkach. Autor cytuje Marka Twaina, który powiedział: „Człowiek, który nie czyta dobrych książek, w niczym nie jest lepszy od tego, który w ogóle nie umie czytać”. To kwintesencja tej pracy. Profesor Leszczyński z humorem, ironią i wielką erudycją prowadzi nas przez literaturę dla najmłodszych czytelników (a raczej słuchaczy) tj. kołysanki, wiersze, rymowanki i baśnie po literaturę fantastyczną i obyczajową dla młodzieży. Dzieli się własnymi refleksjami, wiedzą i doświadczeniem. Przestrzega przed udostępnianiem dzieciom książek byle jakich i nudnych. Wskazuje na ogromną rolę literatury w życiu, jak kształtuje ona nasz światopogląd, hierarchię wartości, buduje nasze charaktery.

Lepszej książki analizującej literaturę dziecięcą na rynku polskim nie sposób znaleźć. Świetna pozycja zarówno dla osób interesujących się książkami zawodowo, jak i dla pasjonatów literatury i rodziców zastanawiających się nad wyborem wartościowych literacko pozycji dla swoich dzieci.

Czyta się rewelacyjnie. Poza wartością merytoryczną, książka okraszona wybranymi ilustracjami ze znanych nam książek dziecięcych. Pięknie wydana, w twardej oprawie. Warto mieć na półce.

Parametry

Autor Grzegorz Leszczyński
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 312
ISBN 9788372789877
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek Dla rodziców
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 16,5 x 24 cm

Opinie

Napisz opinię

Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko

Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko

Genialnie napisana książka o książkach. Ale nie o każdych książkach.