Co roku nowe maluchy stają przed nowym wyzwaniem, które nazywa się przedszkole… Co roku również rodzice zastanawiają się jak pomóc dziecku w adaptacji do nowej sytuacji? Dobrą metodą jeśli chodzi o pozytywne nastawienie do przedszkola i oswajanie jego tematu są oczywiście książki. Świetnie sprawdzą się niewielkie książeczki, które w spokojny łagodny sposób pokazują przedszkole oczami dziecka.
Od naszych lipcowych warsztatów historyczno-literackich minęło już trochę czasu, ale ostatnio dotarły do nas pytania o książki o historii dla dzieci - godne uwagi. Na rynku aktualnie jest rzeczywiście sporo książek nawiązujących do dziejów ludzkości i ważnych wydarzeń historycznych. My skupimy się jedynie na trzech pozycjach, które były wykorzystane na zajęciach z dziećmi.
Prawdziwe wsparcie dziecka w budowaniu samoakceptacji nie polega jedynie na chwaleniu go (choć oczywiście jest to bardzo ważny aspekt wychowania), ale na współuczestniczeniu w jego lękach, strachach i smutkach. Nawet najlepsi rodzice nie są w stanie tak zmodernizować świata, aby ich dziecko nigdy nie było narażone na nieprzyjemności lub też było silne psychicznie. Wsparciem służą oczywiście też książki...
Bez względu na to, czy planujecie wyjazd, czy tylko podróżujecie palcem po mapie warto pokazać dzieciom książki, które pozwolą im poznać różnorodność świata, jego przyrodę, zabytki, odmienne kultury. Aktualnie na rynku wydawniczym jest bardzo dobry wybór książek pomagających zrozumieć świat i rozbudzić pasję podróżniczą. Książki dla dzieci oczywiście powinny być ciekawe, atrakcyjnie wydane i napisane w przystępny sposób.
Audiobooki, słuchowiska, czy jak nazywał czytane książki mój syn – słuchanki… Pozwalać dzieciom słuchać, czy nie? Przeciwnicy audiobooków przede wszystkim argumentują, że włączenie płyty lub naciśnięcie przycisku w mp3 zwalnia rodziców z czytania swoim dzieciom, a co za tym idzie zarówno maluchy, jak i rodzicie tracą te niezwykłe chwile, gdy wtulone dziecko słucha głosu mamy, czy taty i razem zagłębiają się w świat literatury…. A jednak...
Showing 1 to 5 of 35 (1 Pages)