Zapraszamy do zapoznania się ze wstępną listą spotkań i warsztatów, które odbędą się w ramach realizacji projektu "Księgarnia Rodzinna Szymelka - małe centrum czytelnictwa" w roku 2017. Poniżej listy do Państwa dyspozycji formularz poprzez który można zapisywać się na wybrane zajęcia. Prosimy pamiętać o wpisaniu tytułu spotkania, które Państwa interesuje. Po otrzymaniu zgłoszenia będziemy informować, czy Państwa zgłoszenie zostało przyjęte. Informacje o planowanych wydarzeniach również na Face Booku.

"Warsztat bajkoterapii dla rodziców" - spotkanie odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Malucha, Traugutta 2, Gdynia. Czas trwania: 1,5 godziny. Podczas spotkania omówimy m.in. wpływ bajek na rozwój psychiczny dzieci, jak wybrać odpowiednią do sytuacji dziecka baśń i jak samodzielnie stworzyć bajkę terapeutyczną. Warsztat poprowadzą Joanna Grużewska - psycholog, terapeuta rodzinny i Anna Szymańska - psycholog i księgarka.

"Pierwsza przygoda z książką" – spotkanie dla rodziców dzieci w wieku do 1 roku życia oraz rodziców spodziewających się dziecka. Odbędzie się 25 sierpnia 2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Malucha, Traugutta 2, Gdynia. Czas trwania: 1,5 godziny. W trakcie spotkania omówimy m.in. jak wprowadzić dziecko w świat książek, zaprezentujemy przykładowe książeczki i pomysły zabaw z książką. Warsztat poprowadzą Joanna Grużewska - psycholog, terapeuta rodzinny i Anna Szymańska - psycholog i księgarka.

"Za siedmioma górami, za siedmioma lasami - bajkoterapia" – zajęcia pokazowe dla dzieci w wieku przedszkolnym (z udziałem rodziców). Spotkanie odbędzie się 6 października 2017 r. o godzinie 17.15 w Galerii Malucha, Traugutta 2, Gdynia. Czas trwania: 1,5 godziny. Zajęcia odbywać się będą dwutorowo: dzieci w obecności rodziców wysłuchają książki i udadzą się na zajęcia plastyczno-ruchowe prowadzone przez Marię Stefaniak, a w tym czasie rodzice porozmawiają z psychologiem Joanną Węglarz i księgarką Anną Szymańską. Tematem spotkania dla rodziców będą założenia i metody pracy z książką w oparciu o bajkoterapię oraz poszukanie odpowiedzi jak właściwie dobrać książkę do wieku dziecka i jego potencjalnych trudności rozwojowych.

"Dawno, dawno temu, czyli bajkoterapia w pracy z dziećmi" - warsztaty odbędą się 10 listopada 2017 o godzinie 10.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni. Spotkanie będzie trwało 3,5 h. Przewidziano przerwę kawową. Warsztaty adresowane do nauczycieli przedszkolnych, pedagogów, psychologów jak również innych specjalistów pracujących z małymi dziećmi. Celem szkolenia jest zachęcenie uczestników do wykorzystywania książek, bajek i opowiadań w codziennej pracy z dziećmi oraz pokazanie im, że nie jest to trudne a na dodatek może w niezwykły sposób ubogacić prowadzone przez nich zajęcia. Spotkanie poprowadzą psycholożki Maria Stefaniak I Joanna Węglarz.

"Trening intelektu" - spotkanie autorskie z Pauliną Mechło psycholożką, neurokognitywistką, wydawcą i laureatką nagrody Teofrasta przyznawanej najlepszym książkom psychologicznym w Polsce. Autorką m.in. takich książek jak "Trening intelektu", "Superpamięć w 31 dni", "Piękny umysł nie ma wieku – łamigłówki dla seniorów i nie tylko" oraz serii książek dla dzieci „Przygody z Ortografikami". Spotkanie będzie miało charakter warsztatowo-wykładowy. Podczas zajęć pani Paulina Mechło opowie jak dbać i rozwijać swój intelekt, w tym pamięć, koncentrację, myślenie, zdolności językowe oraz wiedzę. Po zajęciach będzie czas na dyskusję, zebranie opinii uczestników, zakup książek i autografy. Spotkanie odbędzie się 7 grudnia 2017 r. o godzinie 12.30 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, przy Al. Zwycięstwa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak wspierać intelekt – w szczególności rodziców, nauczycieli oraz seniorów.

"Trening superpamięci" - spotkanie autorskie z Pauliną Mechło psycholożką, neurokognitywistką, wydawcą i laureatką nagrody Teofrasta przyznawanej najlepszym książkom psychologicznym w Polsce. Autorką m.in. takich książek jak "Trening intelektu", "Superpamięć w 31 dni", "Piękny umysł nie ma wieku – łamigłówki dla seniorów i nie tylko" oraz serii książek dla dzieci „Przygody z Ortografikami". Spotkanie będzie miało charakter warsztatowo-wykładowy. Podczas zajęć będzie możliwość poćwiczenia własnej pamięci oraz uzyskania informacji jak dbać o własną pamięć tak, by służyła przez wiele lat. Po spotkaniu będzie czas na dyskusję, zakup książek i autografy. Spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godzinie 16.00 w Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, przy Al. Zwycięstwa. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak wspierać intelekt – w szczególności rodziców, nauczycieli oraz seniorów.Zapisy na warsztaty