Serdecznie witamy w księgarni dla dzieci i rodziców Szymelka!

Najprościej mówiąc Szymelka powstała z miłości do dzieci i książek. Uważamy, że czytanie dziecku – praktycznie od jego urodzenia (a nawet wcześniej J)- nie tylko wspiera jego rozwój, ale również buduje więź uczuciową między dzieckiem a opiekunem.

Nasz zespół składający się z psychologów i pedagogów o wieloletnim doświadczeniu terapeutycznym (w tym biblioterapii), a zarazem rodziców i pasjonatów literatury specjalizuje się w odkrywaniu jak najciekawszych i jak najbardziej wartościowych książek dla mniejszych, ale bardzo wymagających czytelników. Możemy dostosować lektury zgodnie z zainteresowaniami, wiekiem a także potencjalnym problemem rozwojowym z jakim boryka się aktualnie dziecko. Przy wyborze pozycji kierujemy się nie tylko naszą wiedzą, ale i doświadczeniem wynikającym z bycia rodzicem.

Na naszej stronie nie znajdą Państwo całej literatury dziecięcej i młodzieżowej, a jedynie wybrane pozycje – te które uznaliśmy, za wartościowe ze względu na treść, styl publikacji czy ilustracje. Promujemy literaturę wartościową, której czasami trudno utorować sobie drogę wśród zalewu „bylejakości”. Proponujemy również literaturę dziecięcą obcojęzyczną. Książki, które można czytać maluchom, by zapewnić im inspirujący kontakt z językiem obcym.

W naszej księgarni znaleźć można nie tylko literaturę dziecięcą i młodzieżową. Rodzice mogą sięgnąć po ciekawe pozycje wśród poradników i literatury psychologicznej.

Oferujemy również dużą kolekcję audiobooków na płytach CD. Osobiście bardzo cenimy możliwość posłuchania książek w świetnych interpretacjach aktorów i lektorów i chętnie zaproponujemy „książki czytane” na każdą okazję.

W naszej ofercie znajdą też Państwo możliwość skompletowania książkowych koszy prezentowych dostosowanych do zainteresowań i potrzeb dziecka.

Można też skorzystać z konsultacji pedagogicznych i psychologicznych i uzyskać poradę w jaki sposób m.in. korzystając z dobrodziejstw biblioterapii, terapii przez zabawę czy arteterapii pomóc swojemu dziecku rozwiązać nurtujące go problemy lub wesprzeć jego rozwój i poszerzyć zainteresowania.

Zależy nam na tym, aby byli Państwo zadowoleni z zakupów w Rodzinnej Księgarni Szymelka. Zakupy przez Internet, mimo iż są wygodne, niosą pewne ograniczenia dotyczące wyboru odpowiedniej pozycji. Chętnie pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości .

Zapraszamy również do naszej księgarni stacjonarnej w Gdyni, przy ul. Żolnierzy I Armii Wojska Polskiego 8.

Zachęcamy Państwa do kontaktu z nami, zadawania pytań i przedstawiania wątpliwości, co do wyboru literatury. Książki to nasza pasja i chętnie się nią podzielimy.