Zakątki

Nowy produkt

„Zakątki” opowiadają, kto mieszka w jakim domu. Z reguły nawet maluchy wiedzą, że Eskimos mieszka w igloo. Ale, czy my dorośli wiemy, jak mieszka Abeba z Etiopii, albo Pire z Chile…?

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

26.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

To kartonowa książeczka. W teorii kartonowe książeczki są dla naszych najmłodszych pociech, ale tematyka książki sprawia, że posłuży i przedszkolakom. „Zakątki” opowiadają, kto mieszka w jakim domu. Z reguły nawet maluchy wiedzą, że Eskimos mieszka w igloo. Ale, czy my dorośli wiemy, jak mieszka Abeba z Etiopii, albo Pire z Chile…? Czy potrafimy odpowiedzieć na takie pytania? 20 mieszkańców o imionach typowych dla ich ojczyzn, w tradycyjnych strojach oraz ich domy przedstawiono na wyrazistych, kolorowych ilustracjach o ciekawej grafice. Dzieci dowiedzą się jak wygląda mieszkaniec Australii, Chile, Peru, Meksyku, USA, Grenlandii, RPA, Etiopii, Algierii, Egiptu, Indonezji, Tajlandii, Indii, Mongolii, Japonii, Grecji, Hiszpanii, Francji, Polski, Norwegii.

„Zakątki” powstały jako rozwinięcie projektu graficznego nagrodzonego w międzynarodowym konkursie na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2014.

Wskazówki do pracy: idealna książeczka do wprowadzania informacji o różnicach etnicznych i kulturowych. Na podstawie ilustracji można pokazać jak wyglądają ludzie i jaki mają kolor skóry w zależności od tego, z jakiej strony świata pochodzą. Książka jest ładnie wydana, estetyczna, pogodne obrazki budzą zaciekawienie i akceptację. Do wielu rozmów o świecie i o tym, że wszędzie ważne jest posiadanie swojego miejsca: domowego, bezpiecznego azylu.

Parametry

Autor Michalina Rolnik
Wydawnictwo Dwie Siostry
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 40
ISBN 9788363696795
Ilustracje Michalina Rolnik
Okładka Tekturowa
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Podróże
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 18 x 19 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Zakątki

Zakątki

„Zakątki” opowiadają, kto mieszka w jakim domu. Z reguły nawet maluchy wiedzą, że Eskimos mieszka w igloo. Ale, czy my dorośli wiemy, jak mieszka Abeba z Etiopii, albo Pire z Chile…?