PAX Zobacz większe

PAX

Nowy produkt

"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

27.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Od Wydawcy:
"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie. Dynamiczna akcja, głębokie emocje i uniwersalne tematy czynią z tej książki nowoczesną klasykę na miarę Małego Księcia.
Odkąd Peter uratował osieroconego liska, on i Pax byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska i chłopiec musi się przeprowadzić do dziadka, którego słabo zna i raczej nie lubi (z wzajemnością) – a lisa wypuścić do lasu. Jednak już pierwszej nocy Peter wymyka się z domu dziadka i wyrusza do swojego, oddalonego o 500 kilometrów, gdzie ma nadzieję zastać Paxa. Lis w tym czasie musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, i na nowo odkryć świat ludzi i zwierząt. Nigdy jednak nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. Czy dwunastolatek dotrze sam do domu? I czy odnajdzie tam Paxa?

Od Szymelki:
Porzucony lis, który wychowywał się w ludzkim domu, nie rozumie, dlaczego został porzucony w lesie. Peter, który zrobił to, co kazał mu ojciec, zaczyna zadręczać się myślami jak mógł opuścić swojego przyjaciela. Dużo trudnych emocji pokazanych z dwóch punktów widzenia: chłopca i lisa. I wiara, że można przetrwać najgorsze i naprawić zło… Nie wiemy gdzie i kiedy dzieje się ta opowieść. Dzięki temu ma ponadczasowy, uniwersalny charakter. Mocną stroną książki jest to, że mimo, że dotyka bardzo trudnych tematów i uczuć napisana jest w sposób prosty i oszczędny. Nie epatuje dramatycznymi opisami, a mimo to głęboko wzrusza.

Wskazowki do pracy: To piękna historia przyjaźni. Przyjaźni prowadzącej do przemiany, do poczucia odpowiedzialności, refleksji i dojrzałości. O tym, że nawet trudne bariery można pokonać, gdy robi się to dla bliskiej osoby. Dodatkowo o wojnie, o tym jaką grozę ze sobą niesie. Opis wojny podany jest w bardzo mądry, subtelny sposób. Zwierzęta mówią o ludziach „zarażonych wojną”, bohater – chłopiec zastanawia się nad kwestią, co to jest słuszna strona. Czy na wojnie może w ogóle być słuszna strona? Czy po słusznej stronie stanął ojciec Petera zmuszając go do porzucenia lisa, oddając chłopca do dziadka i zgłaszając się do wojska, choć nie musiał…? Jest oczywiście patriotą i chce broić kraju, jednak „zarażając” się wojną niestety traci z oczu inne wartości…
To nie jest łatwa opowieść. Dużo w niej smutku i wzruszeń. Mimo to polecam wszystkim: dzieciom w wieku szkolnym (od 8 – 9 roku życia), gimnazjalistom, licealistom i dorosłym. Z młodszymi warto czytać razem, by móc podjąć dyskusję dotyczącą trudnych momentów książki (decyzja ojca, relacja z dziadkiem, wojna…).

Parametry

Autor Sara Pennypacker
Wydawnictwo IUVI
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 300
ISBN 9788379660285
Tłumaczenie Dorota Dziewońska
Ilustracje Jon Klassen
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13, 14-16
Zainteresowania Zwierzęta, Życiowe opowieści
Problemy Zachowanie
Język Polski
Wymiary 13,5 x 20,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Oceń 
2017-10-03

,,Pax'' w języku łacińskim oznacza "pokój".

Piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości, przyjaźni, szacunku i relacji człowiek - zwierze...
Opowieść o tęsknocie i cierpieniu spowodowanych rozstaniem lub utratą bliskiej nam osób a także umiejętności pogodzenia się z tym....
Opowieść o przyrodzie - jej sile i ukrytym pięknie a także o wojnie i jej sile niszczenia...
To również opowieść o wolności, którą doceniamy, kiedy tak na prawdę jej zaznamy.

,,Pax'' w języku łacińskim oznacza "pokój". Tak więc jest to również opowieść o poszukiwaniu pokoju i swojego miejsca w świecie a także o poszukiwaniu prawdy o sobie, dorastaniu i dojrzewaniu...

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

PAX

PAX

"Pax" to wzruszająca i ponadczasowa opowieść o chłopcu i jego lisie (lub lisie i jego chłopcu), o stracie i miłości, dzikiej naturze i wolności oraz wojnie.