List do króla Zobacz większe

List do króla

Nowy produkt

Klasyczna opowieść o odwadze i przyjaźni. Szesnastoletni Tiuri tuż przed pasowaniem na rycerza bierze udział w tajemniczej misji...

Więcej szczegółów

40.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Wydana w 1962 r. powieść rycerska dla młodzieży po latach po raz pierwszy przetłumaczona na język polski.

Szesnastoletni Tiuri spędza noc w królewskiej kaplicy. Zgodnie z tradycją po tej nocy - spędzonej na modlitwie i czuwaniu - zostanie pasowany na rycerza. Pod warunkiem, że nie  opuści kaplicy… Ale Tiuri słysząc rozpaczliwe wołanie o pomoc wychodzi na zewnątrz. Nieznajomy powierza mu list i prosi by Tiuri natychmiast zawiózł go rycerzowi, który czeka w pobliskim zajeździe. Tiuri wyrusza w drogę, jednak sprawy bardzo się komplikują. Na młodzieńca czeka wiele niebezpieczeństw i trudów. Tiuri przemierza lasy, niedostępne góry, odwiedza zamczyska i spotyka wiele intrygujących postaci.
Akcja dzieje się w fikcyjnym średniowieczu, a podróż Tiuriego wiedzie przez stworzone przez autorkę krainy.

"List do króla" został uznany za najlepszą holenderską powieść młodzieżową drugiej połowy XX wieku. Książka ładnie wydana w twardej oprawie. Mimo, że ma ponad 500 stron czyta się szybko. Akcja jest emocjonująca i wciągająca. Styl powieści jest elegancki i klasyczny.

Wskazówki do pracy: książka dla dzieci od 9 – 10 roku życia. Rycerska opowieść o honorze, przyjaźni, uczciwości, lojalności, ale też o tej drugiej mrocznej stronie: pożądaniu władzy i zdradzie. To książka też w pewnej mierze o dojrzewaniu: Tiuri poznaje siebie, dowiaduje się do czego jest zdolny, co jest dla niego najważniejsze. Książka godna polecenia.

Parametry

Autor Tonke Dragt
Wydawnictwo Dwie Siostry
Nośnik Druk
Rok wydania 2017
Liczba stron 544
ISBN 9788365341594
Tłumaczenie Jadwiga Jędryas
Ilustracje Tonke Dragt
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 11-13, 14-16
Zainteresowania Klasyka, Przygoda/ Detektywi/ Piraci/Duchy
Język Polski
Wymiary 15 x 20 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

List do króla

List do króla

Klasyczna opowieść o odwadze i przyjaźni. Szesnastoletni Tiuri tuż przed pasowaniem na rycerza bierze udział w tajemniczej misji...