Piaskowy Wilk

Nowy produkt

Karusia mieszka z mamą i tatą w domku nad brzegiem morza.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

25.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Karusia mieszka z mamą i tatą w domku nad brzegiem morza. Pewnego dnia znajduje na plaży Piaskowego Wilka (który mi przypomina stworka z książki „Pięcioro dzieci i coś”). Piaskowy Wilk był na świecie od zawsze. Jest mądry i zna odpowiedzi na różne pytania. A czasami on zadaje pytania, które pomagają zrozumieć i czasami przestać się bać. Cała książka to rozmowy Wilka z Karusią. Trochę filozoficzne, trochę o życiu. Karusia biegnie do Piaskowego Wilka, gdy rodzice nie mają dla niej czasu, albo jest na nich zła, albo po prostu się nudzi.   To taka opowieść o Znacie? Nie? To posłuchajcie:

„Piaskowy Wilk głęboko się zastanowił. Widział już wszystkie możliwe ciemności. Ciemność nocy i ciemność lasu ukrytą pod najgęstszymi gałęziami. Spotkał już ciemność w najgłębszych morskich głębinach i w najstraszniejszych jaskiniach górskich. Widział nawet bezkresną ciemność panującą przed narodzeniem gwiazd, a to była naprawdę czarna ciemność. Ale duchów i potworów Piaskowy Wilk nigdy w tych ciemnościach nie spotkał.

- Droga Karusiu – powiedział bardzo poważnie – Nie mogłabyś mi pokazać jakiegoś ducha? Cóż, nie musi być wyjątkowy. Wystarczy mi zwyczajny, niewielkich rozmiarów potworoduch.

Karusia grzebała nogą w piachu.

- No wiesz, właściwie to w ciemności nie ma żadnych duchów.”

Książka urokliwa, pięknie napisana, ładna językowo. W prosty sposób dotyka ważnych spraw. Zawiera pewne niedopowiedzenia, ale wydaje się, że jest to zabieg celowy wskazujący, że czasami ważniejsze są emocje i relacje, a nie fakty. Polecam, bo naprawdę warto.

Wskazówki do pracy: Karusia często się złości, czuje się samotna, albo nikomu nie potrzebna. Książka może być pretekstem do rozmów o tym, że takie uczucia często się pojawiają, są naturalne, jak sobie z nimi radzić itp. Opowiadania są dość krótkie, nadają się do wspólnego czytania przed snem.

Parametry

Autor Åsa Lind
Wydawnictwo Zakamarki
Nośnik Druk
Rok wydania 2008
Liczba stron 124
ISBN 9788360963111
Tłumaczenie Agnieszka Stróżyk
Ilustracje Kristina Digman
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Religia/Filozofia, Życiowe opowieści
Problemy Lęki, Problemy emocjonalne
Język Polski
Wymiary 15,5 x 20,5 cm

Opinie

Oceń 
2018-02-22

Ciepła i klimatyczna opowieść

Przepięknie wydana i ciepła opowieść o zrozumieniu, akceptacji, dzieciństwie...

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Piaskowy Wilk

Piaskowy Wilk

Karusia mieszka z mamą i tatą w domku nad brzegiem morza.