Ilustrowany inwentarz zwierząt

Nowy produkt

Inwentarz zawiera piękne ilustracje 97 zwierząt z różnych stron świata. Okazy zostały pogrupowane zgodnie ze środowiskiem, w jakim żyją.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

44.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Inwentarz zawiera wizerunki 97 zwierząt z różnych stron świata. Okazy zostały pogrupowane zgodnie ze środowiskiem, w jakim żyją, można więc znaleźć zwierzęta z rejonu polarnego, z głębin oceanu, lasu tropikalnego, pustyni, sawanny, średnich gór, lasu umiarkowanego, strefy przybrzeżnej, miasta i gospodarstwa wiejskiego.

Każdy gatunek jest opisany nazwą polską i nazwą łacińską. Ilustracje są opatrzone prostym i zrozumiałym opisem, zawierającym najistotniejsze cechy zwierzęcia, na przykład o owcy domowej młody czytelnik się dowie, że: „Samiec tego gatunku to baran lub tryk. Samicę nazywa się owcą, a ich młode to jagnię. Owce strzyże się, by pozyskać wełnę.” Oczywiście książka nie jest pełną, wyczerpującą encyklopedią. Stanowi raczej rodzaj zachęty do zapoznania się ze światem fauny.

W książce główną rolę grają ilustracje. Ich autorka : „Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które, nakładane z różną intensywnością, wspaniale oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie”. Rysunki przypominają te wykonywane w dziennikach przez dawnych podróżników i obserwatorów przyrody.

Wskazówki do pracy: Bogato ilustrowana książka zachęci do zapoznania się ze światem zwierząt. Warto czasami zaprezentować dziecku książkę, w której zwierzęta nie chodzą na dwóch łapach, nie mówią i nie wykonują rozlicznych sztuczek. Starsi (nieco) czytelnicy być może zechcą – oczywiście pod czujnym okiem dorosłych – ruszyć na wyprawy, by wytropić i może sfotografować zwierzęta typowe dla naszych lasów, łąk i pól.

Książka zarówno do oglądania przez maluchy, jak i czytania przez dzieci w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Parametry

Autor Virginie Aladjidi
Wydawnictwo Zakamarki
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 76
ISBN 9788377760550
Tłumaczenie Katarzyna Skalska, Magdalena Kamińska-Maurugeon
Ilustracje Emmanuelle Tchoukriel
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Przyroda/biologia, Zwierzęta
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 22 x 30,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Ilustrowany inwentarz zwierząt

Ilustrowany inwentarz zwierząt

Inwentarz zawiera piękne ilustracje 97 zwierząt z różnych stron świata. Okazy zostały pogrupowane zgodnie ze środowiskiem, w jakim żyją.