O rety! Przyroda

Nowy produkt

Kopalnia wiedzy o polskiej przyrodzie podana w bardzo przystępnej, zapadającej w pamięć formie.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

54.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Kopalnia wiedzy o polskiej przyrodzie podana w bardzo przystępnej, zapadającej w pamięć formie. Na 42 planszach dzieci poznają świat przyrody okraszony fascynującymi ciekawostkami i informacjami o zwyczajach zwierząt oraz zjawiskach przyrodniczych.  Ilustracje Tomasza Samojlika – bardzo zabawne, nieco komiksowe – przykuwają uwagę i zachęcają do wyszukiwania szczegółów. Każdą planszę rozpoczyna krótkie wprowadzenie autora. Na ilustracjach mamy białe dymki zawierające kwestie wypowiadane przez bohaterów planszy. Książka została podzielona na cztery części odpowiadające porom roku, a następnie każda z nich podzielona jest na jej wczesną porę i pełnię w różnych sceneriach - w lesie liściastym, borze, w górach, nad rzeką i jeziorem, na polu i łące, w mieście i parku, na bagnach, w jaskini, ogrodzie, przy drodze, a nawet w mieszkaniu.
Wydaje się, że to głównie ilustracje tworzą tę książkę, ale przy bliższym poznaniu okazuje się, że treści tu całkiem sporo i to na kilka wieczorów – jeśli chce się odpowiednio wnikliwie zagłębić w lekturę.
Książka jest bardzo duża i pięknie wydana.

Wskazówki do pracy: Od 3 roku życia. Młodsze przedszkolaki mogą jedynie śledzić ilustracje i wyszukiwać detale. Starsi mogą już słuchać i/lub samodzielnie czytać podane informacje. Książka zaciekawi dzieci do 9 – 10 roku życia.  Do zainspirowania pasji przyrodniczej i do zaszczepienia miłości do książek…

Parametry

Autor Tomasz Samojlik
Wydawnictwo Multico
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 96
ISBN 9788377633410
Ilustracje Tomasz Samojlik
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Przyroda/biologia, Zwierzęta
Problemy Edukacja
Język Polski
Wymiary 27,5 x 37,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

O rety! Przyroda

O rety! Przyroda

Kopalnia wiedzy o polskiej przyrodzie podana w bardzo przystępnej, zapadającej w pamięć formie.