Dzieci korzeni

Nowy produkt

Głęboko pod ziemią, tuż przy korzeniach drzew śpią małe istotki. To pomocnicy Matki Natury, którzy pomagają obudzić przyrodę wiosną.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

32.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Nowe wydawnictwo Przygotowalnia oddało w ręce dzieci i rodziców prawdziwą perełkę. Po raz pierwszy w Polsce po 110 latach od premiery ukazały się „Dzieci korzeni”.  Ich autorką jest Sibylle von Olfers. Głęboko pod ziemią, tuż przy korzeniach drzew śpią małe istotki. To pomocnicy Matki Natury, którzy pomagają obudzić przyrodę wiosną. Krzątają się, sprzątają, pomagają różnym żyjątkom, a zarazem bawią. Gdy nadchodzi zima dzieci korzeni znów zapadają w sen… Książka przedstawia upływ czasu, zmieniające się pory roku i przemijanie. Wszystko w świecie nieco tajemniczym i bajkowym.

Niewiele tekstu, za to urocze ilustracje w stylu Art Nouveau. Piękne wydanie w twardej oprawie, z półpłótnem i tłoczeniem na grzbiecie - oddające klasyczny klimat książki.

Wskazówki do pracy: Do rozmów o przyrodzie, porach roku, rytmie natury. W warstwie bardziej metaforycznej o przemijaniu, śmierci i odradzaniu się. Dla młodszych przedszkolaków. Warto pokazać tą piękną książeczkę, tak inną ilustracyjnie w porównaniu do współczesnych książek dziecięcych.

Parametry

Autor Sibylle von Olfers
Wydawnictwo Przygotowalnia
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 25
ISBN 9788365314031
Tłumaczenie Marta Woszczak
Ilustracje Sibylle von Olfers
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6
Zainteresowania Baśniowe światy, Klasyka, Przyroda/biologia
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 27,3 x 20 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Dzieci korzeni

Dzieci korzeni

Głęboko pod ziemią, tuż przy korzeniach drzew śpią małe istotki. To pomocnicy Matki Natury, którzy pomagają obudzić przyrodę wiosną.