Czerwony Kapturek

Nowy produkt

Pierwsza wersja baśni o Czerwonym Kapturku, wydana przez braci Grimm w 1812 roku. Wilk źle kończy… Niezwykłe wydanie z ciekawymi ilustracjami Joanny Concejo.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

39.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Pierwsza wersja baśni o Czerwonym Kapturku, wydana przez braci Grimm w 1812 roku. Wilk źle kończy… Informujemy o tym, jako że współczesne wersje bajki często oszczędzają czarnego bohatera pozwalając mu uciec lub zamieszkać w ZOO itp… W tej oryginalnej wersji wilk ma rozpruty brzuch, do którego włożono ciężkie kamienie. Po tej operacji nie udało mu się przeżyć. Pojawia się też jego następca, który też nie ma szans w starciu z babcią i Czerwonym Kapturkiem.
Książka ta jest jednak przede wszystkim niezwykła ze względu na metaforyczną oprawę graficzną. Joanna Concejo – polska ilustratorka mieszkająca we Francji – przygotowała wizję spotkania z wilkiem zdziwionego dziecka, które nie do końca rozumie, o co toczy się gra… Rysunki – głównie szarość ołówka, ale i mocniejsze akcenty na przykład czerwieni – są charakterystyczne, zarówno pełne napięcia, jak i specyficznego humoru. Ilustratorka powiedziała kiedyś, że ta bajka to dla niej „historia spotkania dziewczynki i wilka, może nawet historia miłosna… która niestety nie może się dobrze skończyć (…)”. Wilk na ilustracjach jest dość uwodzący, co bardziej pasuje do pierwotnej wersji baśni autorstwa Charlesa Perraulta.

Wskazówki do pracy: Do własnego interpretowania i analizowania. W zasadzie bez górnej granicy wiekowej. Dla młodszych oczywiście jako tradycyjne ostrzeżenie przed kontaktem z obcymi…

Parametry

Autor Wilhelm i Jakub Grimm
Wydawnictwo TAKO
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 64
ISBN 9788362737772
Tłumaczenie Łukasz Musiał
Ilustracje Joanna Concejo
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Baśniowe światy
Problemy Zachowanie
Język Polski
Wymiary 21 x 29 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Czerwony Kapturek

Czerwony Kapturek

Pierwsza wersja baśni o Czerwonym Kapturku, wydana przez braci Grimm w 1812 roku. Wilk źle kończy… Niezwykłe wydanie z ciekawymi ilustracjami Joanny Concejo.