Panda i mądrości zen Zobacz większe

Panda i mądrości zen

Nowy produkt

Kolejna część przygód pandy o imieniu Tafla. Tafla spędza sporo czasu z dwójką dzieci: Molly i Leo. Spotkania z Taflą w pozytywny sposób wpływają na dzieci...

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

27.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Kolejna część przygód pandy o imieniu Tafla. Tafla spędza sporo czasu z dwójką dzieci: Molly i Leo. Molly chce zostać baletnicą. Tafla opowiada jej historię chłopca, który chciał nauczyć się sztuki walki mieczem. Chłopiec – a przy okazji Molly – przekonuje się, że nauka musi trwać dość długo, a mistrzostwo wymaga cierpliwości i pracy. Druga przypowieść w prosty sposób pokazuje różnicę miedzy złem a dobrem, a trzecia, że dzięki współpracy można komuś pomóc i że nawet mały gest jest dla kogoś ważny.
Pięknie wydana książka, mądra i prowokująca do myślenia. Opowieści są krótkie, spokojne, bez morałów, ale zachęcają do zatrzymania się i zastanowienia nad swoim postępowaniem. Jak w poprzednich tomach bardzo ważne są ilustracje wykonane przez autora akwarelami i tuszem.

Jon J. Muth, amerykański pisarz i ilustrator, jest autorem licznych przepięknych bajek, w tym wydanych w wielu krajach i nagrodzonych przez Związek Bibliotek Amerykańskich Zdumiewających opowieści pandy (Sonia Draga, 2008) oraz Nowych przygód pandy (Sonia Draga, 2009). Jego oparte na utworze Lwa Tołstoja Trzy pytania (Sonia Draga, 2006) opisano w „The New York Times Book Review” jako książkę, która niepostrzeżenie zmienia całe życie czytelnika. Ilustrowane przez Mutha książki otrzymały wiele prestiżowych nagród, w tym Złoty Medal Stowarzyszenia Ilustratorów.

Wskazówki do pracy: W zasadzie do przeczytania z dzieckiem 5 – 6 letnim w górę. Ciepła, mądra opowieść o tym jak ważna jest cierpliwość, dobroć i wspieranie się nawzajem.

Parametry

Autor Jon J. Muth
Wydawnictwo Debit
Nośnik Druk
Rok wydania 2017
Liczba stron 40
ISBN 9788380571921
Tłumaczenie Daria Kuczyńska-Szymala
Ilustracje Jon J. Muth
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Religia/Filozofia, Życiowe opowieści
Problemy Zachowanie
Język Polski
Wymiary 26,5 x 27,8 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Panda i mądrości zen

Panda i mądrości zen

Kolejna część przygód pandy o imieniu Tafla. Tafla spędza sporo czasu z dwójką dzieci: Molly i Leo. Spotkania z Taflą w pozytywny sposób wpływają na dzieci...