Przygoda Marlenki

Nowy produkt

Marlenka – mała dziewczynka wraz ze śnieżynkami przenosi się do świata Królowej Zimy.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

32.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Marlenka – mała dziewczynka wraz ze śnieżynkami przenosi się do świata Królowej Zimy. Spędza czas bawiąc się wśród śniegów w pięknych komnatach utworzonych z lodu. Zmęczona zabawą Marlenka zostaje odwieziona przez bałwanka saniami do domu, gdzie czeka na nią mama.
Przygoda Marlenki – Sibylle von Olfers to stara nowość, bo powstała na początku XX w. dla najmłodszej siostry autorki, a pod koniec 2017 roku, po raz pierwszy ukazuje się w Polsce staraniami wydawnictwa Przygotowalnia.
Książka w dawnym stylu, pięknie wydana, z płóciennym grzbietem i tłoczonymi literami na okładce. Wierszowaną opowieść ozdabiają ilustracje pisarki w stylu art nouveau
Wskazówki do pracy: Do rozmów o zimie. Dla młodszych przedszkolaków. Warto pokazać tą piękną książeczkę, tak inną ilustracyjnie w porównaniu do współczesnych książek dziecięcych.


Parametry

Autor Sibylle von Olfers
Wydawnictwo Przygotowalnia
Nośnik Druk
Rok wydania 2017
Liczba stron 28
ISBN 9788365314123
Tłumaczenie Eliza i Andrzej Karmińscy
Ilustracje Sibylle von Olfers
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6
Zainteresowania Baśniowe światy, Rymowane
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 26,5 x 19,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Oceń 
2018-05-23

Prosta lecz przyjemne i pięknie zilustrowana

Bardzo prosta, lekka lecz przyjemna wierszowana opowieść kierowana do dzieci, jednak chwyci za serducho również niejednego dorosłego. Autorce udało się nie tylko ukazać moc dziecięcej wyobraźni ale również przedstawić piękno świata i zimowego krajobrazu: błyszczących płatków śniegu, połyskujących sopli, skrzącego szronu na gałęziach drzew a także małego, wesołego wietrzyka.
Przepiękne i klimatyczne ilustracje dodają całości magicznego wyrazu a także klimatu. Odcienie błękitu, niebieskiego i bieli... sople lodu, tańczące na wietrze małe śnieżynki, chrzęszczący pod stopami śnieg...

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Przygoda Marlenki

Przygoda Marlenki

Marlenka – mała dziewczynka wraz ze śnieżynkami przenosi się do świata Królowej Zimy.