Moje szczęśliwe życie

Nowy produkt

Jest to wspaniała opowieść o jedynaczce - Duni, która ma iść po raz pierwszy do szkoły. Mama Duni umarła i dziewczynka jest samotnie wychowywana przez ojca.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

22.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Jest to wspaniała opowieść o jedynaczce (Duni), która ma iść po raz pierwszy do szkoły. Dunia jest niezwykłą bohaterką, ponieważ jej mama umarła i jest samotnie wychowywana przez ojca. Ta książka odbiega jednak znacznie od znanych z innych książek opowieści o wspaniałości związanych z nową szkołą. Razem z Dunią przeżywamy jej wszystkie lęki związane z pierwszym dniem w szkole, a potem uczestniczymy w budowaniu przyjaźni z koleżanką z klasy Fridą. I kiedy wydaje się nam, że wszystko zmierza do happy endu, okazuje się niespodziewani, że cały jej świat się rozsypie w związku z wyjazdem nowej przyjaciółki do innego miasta. Nasza bohaterka będzie miała duże trudności w radzeniu ze smutkiem, sytuacjami konfliktowymi z rówieśnikami oraz rosnącym osamotnieniem. Zakończenie książki jest jednak optymistyczne i pokazuje, że zawsze można znaleźć jakiś sposób na radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Wartością tej książki jest prowadzona w mądry sposób narracja, która jest zgodna z sposobem myślenia i reakcji paroletnich (6/7 letnich) dzieci. Dalsze losy Duni i jej przyjaciółki Fridy można śledzić również w kolejnych książkach tej serii.

Wskazówki do pracy : Książka może posłużyć do pracy z dziećmi, które obawiają się zmiany sytuacji związanej np. z podjęciem nauki szkolnej. Prezentowana historia jest też dobrym materiałem do omówienie z dzieckiem sposobu nawiązywania nowych relacji rówieśniczych i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami niezależnymi od dziecka. W związku z tym, że mama Duni umarła, książka może być bardzo pomocna w sytuacji pracy z dzieckiem, które straciło kogoś bliskiego.

Ze względu na prosty język oraz dość krótkie zdania, książka może być czytana samodzielnie przez początkujących czytelników.

Parametry

Autor Rose Lagercrantz
Wydawnictwo Zakamarki
Nośnik Druk
Seria Dunia
Rok wydania 2012
Liczba stron 140
ISBN 9788377760147
Tłumaczenie Marta Dybula
Ilustracje Eva Eriksson
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka
Wiek 4-6, 7-10
Zainteresowania Życiowe opowieści
Problemy Rówieśnicy
Język Polski
Wymiary 15 x 21,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Moje szczęśliwe życie

Moje szczęśliwe życie

Jest to wspaniała opowieść o jedynaczce - Duni, która ma iść po raz pierwszy do szkoły. Mama Duni umarła i dziewczynka jest samotnie wychowywana przez ojca.