Królestwo Kensuke Zobacz większe

Królestwo Kensuke

Nowy produkt

Rodzice Michaela postanowili wyruszyć w rejs żaglówką. W trakcie podróży Michael chcąc ratować swojego psa, wypada za burtę. Budzi się na plaży małej wyspy...

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

17.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Akcja rozgrywa się w końcu lat 80’ XX wieku. Dwunastoletni Michael mieszka w małym miasteczku w Anglii. Spokojne życie rodziny przerywa list informujący o tym, że cegielnia, w której pracują rodzice zostanie zamknięta. Pod wpływem ojca Michaela rodzina decyduje się na szalony krok. Podróż żaglówką dookoła świata. W trakcie podróży Michael chcąc ratować swojego psa, wypada za burtę. Budzi się na plaży małej wyspy. Wyspa nie jest taka zupełnie bezludna. Jej mieszkaniec – drobny staruszek Kensuke - pomaga Michael’owi przetrwać.

Nie ma tu szalonych przygód i dramatycznej akcji.

To opowieść o ucieczce od problemów, ale też od trudnych emocji. To też historia o bliskości i byciu razem. A przede wszystkim historia o budowaniu relacji, począwszy od wzajemnego niezrozumienia i niechęci wynikającej z obcości kultur, języka i doświadczeń, aż po przyjaźń i szacunek. Mamy tu również opowieść o wojnie, o ataku nuklearnym na Nagasaki i rozpaczy po stracie rodziny.

To piękna książka napisana prostym, ale nie infantylnym językiem. Warto przeczytać ją z dzieckiem (od 8 roku życia) i podyskutować, o tum, co jest w życiu ważne.

Parametry

Autor Morpurgo Michael
Wydawnictwo TELBIT
Nośnik Druk
Rok wydania 2009
Liczba stron 144
ISBN 9788360848791
Tłumaczenie Kapera Marta
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13
Zainteresowania Zwierzęta, Życiowe opowieści
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 12,5 x 19,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Królestwo Kensuke

Królestwo Kensuke

Rodzice Michaela postanowili wyruszyć w rejs żaglówką. W trakcie podróży Michael chcąc ratować swojego psa, wypada za burtę. Budzi się na plaży małej wyspy...