Pinokio. Historia pajacyka

Nowy produkt

Pinokio jest drewnianym pajacykiem wystruganym przez Gepetto. Pinokio nie słucha Geppetta, jest krnąbrny i nieposłuszny.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

51.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Pinokia najczęściej albo się kocha, albo nienawidzi…

Przypomnijmy Pinokio jest drewnianym pajacykiem wystruganym przez Gepetto. Pinokio nie słucha Geppetta, jest krnąbrny i nieposłuszny. Rani swojego opiekuna. To właśnie nieposłuszność wpędza go w wielkie tarapaty. Obiecuje poprawę, stara się… i znów nic z tego nie wychodzi. Klasyczny łobuz. Jego przygody są wręcz przerażające, ale mają nauczyć Pinokia, a zapewne i odbiorców ostrożności i uważności. Z kim warto się przyjaźnić, co jest w życiu ważne. A i o tym, że należy słuchać starszych.

Uwaga: często mamy do czynienia z adaptacjami tekstu Collogiego – skróconymi, uładzonymi - tu mamy tekst prawdziwy ponownie przetłumaczony i odświeżony. To sprawia, że nie jest to książka wyłącznie dla dzieci. Niesamowite ilustracje Roberto Innocenti’ego tworzą prawdziwą wartość tego wydania. Pełne detali, wyjątkowego toskańskiego klimatu, trochę mroczne, przypominają nieco dzieła Breugla. Na uwagę zasługuje staranność wydania: twarda oprawa, piękny papier i staranną typografią.

Wskazówki do pracy: z młodszym czytelnikiem tak naprawdę wystarczy prześledzić ilustracje i opowiedzieć na ich podstawie fabułę. Dla starszych to refleksji o tym, że ludzką jest drogą błądzić, upadać i się podnosić. O dojrzewaniu i wybaczeniu.

Parametry

Autor Carlo Collodi
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Klasyka w nowych szatach
Rok wydania 2012
Liczba stron 208
ISBN 9788372785756
Tłumaczenie Jarosław Mikołajewski
Ilustracje Roberto Innocenti
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13, 14-16
Zainteresowania Klasyka
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 21,5 x 28,8 cm

Opinie

Oceń 
2017-06-09

Arcydzieło sztuki

Mądra i pouczająca baśń, której przesłanie i nauka pozostają niezmienne od lat... wzbogacona o przecudowne obrazy Roberta Innocentego sprawia, że z zainteresowaniem i chęcią sięgamy po książkę. Ilustracje stanowią bardzo ważną część książki - dodają nastroju, klimatu, nuty niepewności. Sprawiają wrażenie jakby tętniły życiem - przeglądając je słychać gwar na ulicy, rozmowy ludzi, plotki i śmiech. Są realistyczne niczym fotografie a ciemna kolorystyka nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z historią w której nie wszystko jest radosne i kolorowe. Świetnie uzupełniają treść baśni. Książka sprawia ogromne i pozytywne wrażenie.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Pinokio. Historia pajacyka

Pinokio. Historia pajacyka

Pinokio jest drewnianym pajacykiem wystruganym przez Gepetto. Pinokio nie słucha Geppetta, jest krnąbrny i nieposłuszny.