Tru

Nowy produkt

Opowieść o życiu i przygodach małego pomysłowego zająca o imieniu Tru.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

27.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Opowieść o życiu i przygodach małego pomysłowego zająca o imieniu Tru. Tru wraz z rodziną mieszka w ubogiej dzielnicy w Koniczynach Dolnych. Nie najlepiej im się powodzi i Tru oraz inne Szaraki są uważane za gorsze i wyśmiewanej przez Kolorowych – bogatych mieszkańców lepszej dzielnicy. Historię opowiada sam Tru i widzimy co się dzieje jego oczami. Tru jest dość odpowiedzialnym zającem, pomaga mamie, opiekuje się rodzeństwem, a przy tym ma misję. jego marzeniem jest stać się kiedyś NAPRAWIACZEM WYSOKIEGO LASU. Jest wynalazcą, jego wynalazki pomagają innym i przysparzają mu sympatii.
Książka dotyka wielu ważnych społecznie tematów: nierówności, emigracji, tolerancji, równouprawnienia, a także problemów z jakimi borykają się niepełne rodziny. Uczy wrażliwości, zwrócenia uwagi na innych, niesienia pomocy.
Książka mimo, że o poważnej tematyce napisana jest dość lekko i z humorem. Ukryte są różne językowe smaczki na przykład w imionach i nazwach. Książka zawiera bardzo ważną i umiejętnie podaną treść, ale jej niewątpliwym walorem są piękne ilustracje Emilii Dziubak.
Wskazówki do pracy: Książka może być pretekstem do poruszania bardziej poważnych tematów społecznych. Do refleksji, że bogactwo nie jest najistotniejsze, ważniejsza jest mądrość, zrozumienie i kreatywność.

Parametry

Autor Barbara Kosmowska
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 64
Tłumaczenie 9788380081956
Ilustracje Emilia Dziubak
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10
Zainteresowania Majsterkowanie, Życiowe opowieści
Problemy Akceptacja siebie, Rodzina, Rówieśnicy, Zachowanie
Język Polski
Wymiary 17 x 24 cm

Opinie

Napisz opinię

Tru

Tru

Opowieść o życiu i przygodach małego pomysłowego zająca o imieniu Tru.