Wiśniewscy. Moja zabawna rodzinka

Nowy produkt

Rodzina Wiśniewskich postanawia założyć warzywnik, ale nie bardzo się znają na uprawie... Pogodna książka o wielodzietnej rodzinie.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

13.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Cykl o Wiśniewskich opowiada o przygodach bardzo sympatycznej rodziny. Rodzina składa się z siedmiu osób: Mamy, Taty oraz pięciorga dzieci o następujących imionach Donatello zwany Dudusiem (12 lat), Matylda (9 lat), Maryla zwana eM (7 lat), Stefanek (4 lata), Ania (2 lata).
Narratorem jest Matylda, która opowiada o swojej rodzinie i jej pomysłach. Matylda lubi się zamartwiać. Martwi się o nasionka wciśnięte w czarną ziemię, martwi się o mamę, która była u lekarza, o babcię, która jest zgryźliwa – więc pewnie coś jej dolega, martwi się, czy się rodzice nie rozwiodą, itd… W tej części Matylda odpowiedzi na nurtujące ją pytania, a cała rodzina postanowi założyć warzywnik w ogródku, jednak nie będzie to proste, bo nie bardzo się na warzywach i ich uprawie znają…
Opowieść ciepła, sympatyczna, o kochającej się wielodzietnej rodzinie. Doskonałym uzupełnieniem historii są zabawne czarno-białe rysunki Lee Wildish.

Wskazówki do pracy: O tym, że można sobie poradzić z różnymi problemami, gdy ma się obok kochające osoby. Rodzice wykazują się również mądrym i zrównoważonym podejściem do wielu spraw, co wpływa na poczucie bezpieczeństwa dzieci. W książce znajdziemy również wzór dobrego rodzeństwa na przykład czteroletni Stefan opiekuje się najmłodszą siostrzyczką i wręcz oboje są nierozłączni. Do tego stopnia, że rodzina nazywa ich Stef-Anką…
Świetna pozycja dla dzieci, które próbują swoich sił w samodzielnym czytaniu. Krótkie rozdziały i duża czcionka pomogą w osiągnięciu sukcesu.

Parametry

Autor Chris Higgins
Wydawnictwo Debit
Nośnik Druk
Seria Wiśniewscy
Rok wydania 2014
Liczba stron 128
ISBN 9788371679520
Tłumaczenie Jolanta Reisch-Klose
Ilustracje Lee Wildish
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10
Zainteresowania Życiowe opowieści
Problemy Rodzina, Rodzeństwo
Język Polski
Wymiary 21,2 x 14,8 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Wiśniewscy. Moja zabawna rodzinka

Wiśniewscy. Moja zabawna rodzinka

Rodzina Wiśniewskich postanawia założyć warzywnik, ale nie bardzo się znają na uprawie... Pogodna książka o wielodzietnej rodzinie.