Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge Zobacz większe

Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge

Nowy produkt

Niezbyt udane życie Alfiego zmienia się wraz z otrzymaniem w spadku zamku. Przeprowadzka do nowej posiadłości staje się początkiem wielu magicznych przygód.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

25.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Życie Alfiego – lat prawie dwanaście - nie jest proste. Jego mama nie żyje, tata – roztrzepany wynalazca - niezbyt przytomnie stąpa po ziemi. A na dokładkę w szkole zaczepiają Alfiego nieprzyjemni koledzy, żeby nie powiedzieć łobuzy… Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Za sprawą tajemniczego druida Orina Hopcrafta Alfie dziedziczy niezwykły zamek. Przeprowadzka staje się początkiem niesamowitych przygód. Okazuje się, że zamek, jak i sam Alfie są ostoją starożytnej magii, która musi pozostać w ukryciu.
W misji pomagają mu kuzyni: bliźnięta Madelein i Robin, wspiera go też… latający dywan.
Książka porównywana jest do historii Harry’ego Pottera. Ma co prawda podobny klimat, jednak jest mniej rozbudowana. Ta prostota nie jest niczym negatywnym, a wręcz sprawia, że będzie to odpowiednia lektura dla młodszych czytelników.

Wskazówki:  Nadaje się do wspólnego czytania z siedmiolatkiem/ośmiolatkiem. Lęk może wzbudzać właściwie tylko pierwsza scena dotycząca starcia starszej pani – właścicielki farmy – z dziwnym, przerażającym stworem. Potem jest już łagodniej, choć młodszym dzieciom warto wyjaśnić, że w szkole nie ma teraz tak okropnych nauczycieli, jak opisane w książce siostry. Co by się nam młodzież do edukacji nie zraziła… Książkę samodzielnie może przeczytać dziewięciolatek. Krótkie rozdziały, dużo akcji, baśniowe przygody to wszystko zapewne zachęci do czytania. Książka ma wszystko to, co baśń powinna mieć: latający dywan, magia, smoki, podróże w czasie, walkę dobra ze złem… Chyba nie trzeba dodawać, że dobro zwycięża.

Parametry

Autor Gabrielle Kent
Wydawnictwo Wilga
Nośnik Druk
Seria Alfie Bloom
Rok wydania 2016
Liczba stron 320
ISBN 9788328031258
Tłumaczenie Maćczak Janusz
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13
Zainteresowania Baśniowe światy
Język Polski
Wymiary 20,4 x 13,7 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge

Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge

Niezbyt udane życie Alfiego zmienia się wraz z otrzymaniem w spadku zamku. Przeprowadzka do nowej posiadłości staje się początkiem wielu magicznych przygód.