Umarły las

Nowy produkt

Ornitologiczny komiks utrzymany w klimacie westernu...

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

36.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Od Wydawcy:  Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego  nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy,  dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny.  W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami?

Od Szymelki: Myślę, że wielbiciele książek o przyrodzie znają zarówno Adama Wajraka, jak i Tomasza Samojlika. A co może powstać z połączenia sił i pomysłów dwóch tak świetnych znawców natury? Oczywiście genialny komiks przemycający sporą dawkę wiedzy o przyrodzie.
Książkę wzbogacają opowieści Adama Wajraka o Puszczy Białowieskiej i jej mieszkańcach, czyli o bohaterach "Umarłego Lasu", a także zdjęcia jego autorstwa.

Wskazówki do pracy: Idealna pozycja by zachęcić dziecko do czytania, a zarazem do zainteresowania przyrodą, a w szczególności ornitologią. Fantastyczne, zabawne rysunki i ciekawe opisy sprawiają, że jest to i świetna książka pokazująca w przystępny sposób jak wygląda leśny ekosystem. Porównanie do westernu ma tu szczególne znaczenie: swego rodzaju demolka, chaos i wolna amerykanka ukazana poprzez gnijące drzewa, spróchniałe pnie, dziuple pełne martwych myszy, mchy, grzyby. Niby bałagan, ale każdy zna swoje miejsce… Można się dowiedzieć, czemu umarły las jest taki ważny i czemu niektóre gatunki potrafią żyć tylko w nim, a nie w świeżo zasadzonej plantacji brzózek…

Parametry

Autor Adam Wajrak
Wydawnictwo Agora SA
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 128
ISBN 9788326823985
Ilustracje Tomasz Samojlik
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10
Zainteresowania Przyroda/biologia, Zwierzęta
Problemy Edukacja
Język Polski
Wymiary 25,1 x 19,6 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Umarły las

Umarły las

Ornitologiczny komiks utrzymany w klimacie westernu...