Pakiet Odkrywca

Nowy produkt

Pakiet Odkrywca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 6 roku życia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

230.00 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Pakiet Odkrywca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 6 roku życia.

Skład zestawu:
Edward i jego wielkie odkrycie - Rodzice Edwarda, a także jego babcia i dziadek byli archeologami. I to sławnymi. Ich znaleziska uwiecznione są rodzinnej "galerii sław". Edwarda otaczają zdjęcia przodków i ich odkryć. Edward również zapowiada się na wielkiego odkrywcę, ale mimo swoich wysiłków nie dokopał się do niczego pasjonującego. Ale pewnej deszczowej nocy znalazł wielkie jajo... Jednak wydaje się, że odkrycie Edwarda jest nie całkiem udane. Książka nie zawiera dużo tekstu - teoretycznie przeznaczona dla przedszkolaków, ale sprawdzi się u pierwszoklasisty próbującego czytać samodzielnie pierwsze książki.

Odkrycie grobu faraona - poznajemy historię największego jak dotąd znaleziska archeologicznego -grobu faraona Tutanchamona przez Howarda Cartera i lorda Carnavorna. W zabawny i przystępny sposób, z ilustracjami, które są ciekawe dla dziecka, a jednocześnie oddającymi klimat epoki, przedstawieni są bohaterowie - odkrywcy oraz zapomniany faraon. Historia prowadzona jest niczym w powieści, dzięki czemu informacje podane są w atrakcyjnej formie.

Odkrywcy kontynentów - poznajemy historię największych odkryć geograficznych dokonywanych pod żaglami. Opowieść o Marco Polo, Vasco da Gamie, Krzysztofie Kolumbie, Ferdynandzie Magellanie, Jamesie Cooku i wielu innych, którzy ryzykując własne życie, nie bacząc na niedogodności, odkrywają nowe szlaki i kontynenty.

Egiptologia - Niezwykła księga przenosi czytelnika do Egiptu na początku XX w. Odkrywcza wyprawa grupki młodych entuzjastów, zaopatrzona w tajemniczy papirus, wyrusza w górę Nilu z zamiarem odnalezienia zaginionego grobowca legendarnego króla. Śmiałkowie nie wiedzą, że nad zabytkiem, którego szukają, wisi pradawna klątwa. Egiptologia jest dziennikiem podróży tej pełnej tajemnic ekspedycji, wspaniale stylizowanym na stuletni autentyk. Książka obfituje w interesujące odręczne malowidła i szkice, doklejone mapy, koperty ze starymi listami, książeczki i inne dodatki. Poza tym jest tu kopalnia faktycznej, skonsultowanej wiedzy o starożytnym Egipcie, zestaw do gry w staroegipski senet, zasady czytania hieroglifów oraz rzeczony papirus.

Mapy - Niesamowity atlas zawierający 51 map. Wędrując po jego stronach zwiedzicie 42 kraje. Każda mapa to skarbnica ciekawostek botanicznych, zoologicznych, historycznych, a nawet mitologicznych. Do studiowania i wypatrywania niezwykłych szczegółów tworzących kulturę i różnorodność świata. Można dowiedzieć się jak żyją mieszkańcy innych państw. Książka pięknie wydana i zilustrowana. Nagrodzona i zauważona już niemalże na całym świecie i nic dziwnego, bo to bardzo wartościowa pozycja.

Parametry

Nośnik Druk
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13
Zainteresowania Podróże, Przyroda/biologia, Przygoda/ Detektywi/ Piraci/Duchy
Język Polski

Opinie

Napisz opinię

Pakiet Odkrywca

Pakiet Odkrywca

Pakiet Odkrywca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 6 roku życia.