Pakiet Wynalazca

Nowy produkt

Pakiet Wynalazca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku – wiek dziecka od 8 roku życia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

200.00 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Pakiet Wynalazca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku – wiek dziecka od 8 roku życia.

Skład zestawu:
Wynalazki Leonarda da Vinci - to niezwykła książka, do złudzenia przypominająca osobisty notatnik Leonarda da Vinci. Ilustracje i modele do złożenia są̨ oparte na jego notatkach i rysunkach. Tekstu nie ma wiele, ale książka zawiera pięć́ trójwymiarowych modeli wynalazków, których funkcjonowanie można sprawdzić́ własnoręcznie.

Pionierzy czyli poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków - To galeria postaci – naukowców zajmujących się między innymi chemią, fizyką, szyfrologią, ale też podróżników, odkrywców i konstruktorów. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, nie tylko naukowych, ale również o pionierach – ludziach. Ich charakterach, temperamencie, przyzwyczajeniach, moralnym postępowaniu. Styl książki zrozumiały i czytelny sprawia, że dzieci w wieku szkolnym nie tylko chętnie zabiorą się za czytanie, ale i wiele zapamiętają. Mamy tu opowieść o dwudziestu trzech wybitnych postaciach – tych bardziej i mniej znanych. Poczytać możemy o: Janie z Kolna (który ponoć dotarł do Ameryki przed Kolumbem), Janie Heweliuszu, Ignacym Domeyko, Erneście Malinowskim, Ignacym Łukasiewiczu, Stefanie Drzewieckim, Czesławie Tańskim i wielu innych…

Ale patent. Księga niewiarygodnych wynalazków - Kolekcja dawnych - nawet z czasów starożytnych - i współczesnych wynalazków. Dziwnych, zwariowanych, nieudanych, ale pokazujących, że ludzka fantazja nie zna granic. A wszystko – w jak zwykle rewelacyjnym – opracowaniu graficznym Mizielińskich. Trochę wiedzy, trochę zabawy i sporo śmiechu. Pozycja zachęca do kreatywności i do przekraczania ograniczeń, jakie narzuca - póki co - fizyka i inne dziedziny nauki.

Jak zbudować motocykl? - Grupa zaprzyjaźnionych zwierzaków postanawia zbudować motocykl. Skłoniła ich do tego informacja, że niejaki Długi Jack też buduje motocykl. Zwierzęta chcą więc zbudować jeszcze lepszy i jeszcze szybszy niż on. Zabierają się do pracy, przy okazji opowiadając, co trzeba zrobić i jak. Mamy więc opowieść o  ramie, amortyzatorach, tłumiku, hamulcu, silniku, skrzyni biegów, sprzęgle, gaźniku, a także o chromowaniu, lakierowaniu i tak dalej… Przy okazji jest trochę informacji z dziedziny fizyki na przykład o sile odśrodkowej. Bardzo precyzyjne, ciekawe i kolorowe ilustracje pozwalają zrozumieć budowę i działanie motoru.

Jak zbudować samochód? - Szczur Arnie podejmuje nie lada wyzwanie: zbudowanie z kumplami prawdziwego auta! Dzięki swojej wyjątkowej pomysłowości i umiejętności współpracy przyjaciele osiągają sukces. A mały czytelnik, kończąc czytać tę opowieść, wie nie tylko, jak działa, ale również jak skonstruowany jest samochód. Książka może towarzyszyć młodemu czytelnikowi przez lata, również wtedy, gdy na poważnie zainteresuje się konstrukcją motocykla czy samochodu, gdyż – mimo iż to  bajka – sprawy techniczne pokazuje niezwykle rzetelnie, a zarazem przystępnie i interesująco.

Parametry

Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13
Zainteresowania Majsterkowanie, Motoryzacja, Nauka/wynalazki
Język Polski

Opinie

Napisz opinię

Pakiet Wynalazca

Pakiet Wynalazca

Pakiet Wynalazca zestaw pięciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku – wiek dziecka od 8 roku życia.