Pakiet Wielbiciel Przyrody

Nowy produkt

Pakiet Wielbiciel Przyrody to zestaw sześciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 7/8 roku życia.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

240.00 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Pakiet Wielbiciel Przyrody to zestaw sześciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 7/8 roku życia.

Skład zestawu:
Umarły las - Komiks dla młodych przyrodników, choć nie tylko.. Jest gdzieś na Dzikim Wschodzie miasteczko o nazwie Umarły Las. Kiedy przybywa do niego nowy szeryf, dzięcioł trójpaczasty Triko, na pozór wszystko gra. Dzięcioł białogrzbiety Blekoto jak zwykle podaje w saloonie larwy, dzięcioł duży Kapral prowadzi bank nasion, sóweczka Mogiłczyk wyprawia pogrzeby, a korniki drążą korytarze pod korą. Jednak Triko szybko się orientuje, że spokój w Umarłym Lesie jest tylko pozorny. W dodatku na Dzikim Wschodzie pojawiają się podstępne szpaki. Czy Triko uda się przywrócić w Umarłym Lesie porządek? Czy wyjdzie na jaw jego wstydliwa tajemnica? Czy zyska szacunek ptaków i miłość Tridy? Wreszcie, co z tymi kornikami? Idealna pozycja by zachęcić dziecko do czytania, a zarazem do zainteresowania przyrodą, a w szczególności ornitologią. Fantastyczne, zabawne rysunki i ciekawe opisy sprawiają, że jest to i świetna książka pokazująca w przystępny sposób jak wygląda leśny ekosystem. Ryjówka przeznaczenia - to komiks o zwierzętach, zamieszkujących Puszczę Białowieską. Główny bohater jest niewielkiej postury, to młoda (ma dwadzieścia sześć dni) ruchliwa i wiecznie głodna ryjówka zwana Dobrzykiem. Dobrzyk jest wybrańcem losu, to o nim mówi stara przepowiednia. Posłuszny jej słowom Dobrzyk wyrusza w podróż, by pokonać Czarnego Nieprzyjaciela dewastującego dolinę ryjówek. Podczas wyprawy Dobrzyk i inne zwierzęta wpadają w rozliczne tarapaty i przeżywają mnóstwo przygód. A czytelnik zyskuje sporą wiedzę o życiu fauny w Puszczy Białowieskiej i o ekologii. Dzieło zarazem mądre, jak i zabawne, z dużą dawką specyficznego humoru. Wojciech Gil opowiada o lesie - Leśnik z wykształcenia i zamiłowania opowiada o swoim ulubionym miejscu na ziemi: o lesie. Książka bogato zilustrowana, pełna wiedzy i szacunku do przyrody o życiu w leśnych ostępach oraz roli leśników w utrzymaniu i zachowaniu leśnego bogactwa. Książka dla dzieci, rodziców i dziadków.
Michał Brodacki opowiada o zwierzętach nad wodą - Fascynująca podróż do świata zwierząt związanych z wodą. Poznamy w niej rozmaite gatunki od zwinnej wydry do efektownych ważek. Ta bogato ilustrowana książka zaciekawi wszystkich miłośników przyrody.
Tato, a dlaczego? 50 prostych odpowiedzi na piekielnie trudne pytania - Niejeden tata i niejedna mama słysząc kolejne "a dlaczego.?" ciężko wzdychali zastanawiając się nad odpowiedzią. Dzieci specjalizują się w zadawaniu skomplikowanych pytań. I co by tu odpowiedzieć i to tak, by odpowiedź była nie tylko poprawna, ale i zrozumiała dla młodego, dociekliwego umysłu. Wojciech Mikołuszko - dziennikarz naukowy, a zarazem ojciec dwójki dzieci - zebrał najróżniejsze pytania i odpowiedzi. Wyjaśnienia są podane w sposób łatwy i przystępny, a jednocześnie ciekawy. Dowiedzieć się można m.in. co jedzą mrówki, jak wytwarza się krew w człowieku, po co bobry ścinają drzewa, dlaczego nie da się dojść do tęczy itd.
Super zwierzaki - Wszystkie zwierzęta opisane w tej książce mają nadzwyczajne supermoce są jak prawdziwi superbohaterowie! Sokół potrafi atakować z powietrza z prędkością niemal 400 km/h, jad kobry może uśmiercić nawet kilka osób, kangur ma w piętach specjalne wyrzutnie, delfin i nietoperz posiadają zdolności echolokacyjne, a antylopa tak umięśnione uda, że może skakać wysoko jak na sprężynach! To prawdziwa kopalnia wiedzy, anegdot i ciekawostek.

Parametry

Nośnik Druk
Wiek 7-10
Zainteresowania Przyroda/biologia, Zwierzęta
Język Polski

Opinie

Napisz opinię

Pakiet Wielbiciel Przyrody

Pakiet Wielbiciel Przyrody

Pakiet Wielbiciel Przyrody to zestaw sześciu książek w ozdobnym tekturowym pudełku - wiek dziecka od 7/8 roku życia.