Baśnie indiańskie. Dar totemów

Nowy produkt

Niezwykłe opowieści o powstaniu świata, zwierzętach, duchach, szamanach i dzielnych bohaterach. Przybliżają nam mało znaną kulturę Indian.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

44.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Zbiór zawiera 32 baśnie ludów Ameryki Północnej. To niezwykłe opowieści o powstaniu świata, zwierzętach, duchach, szamanach i dzielnych bohaterach. Przybliżają nam mało znaną kulturę Indian. Znaleźć możemy baśnie opowiadane przez Czejenów, Szoszonów, Irokezów i wiele innych plemion. Baśnie z ogromną mocą przypominają związek człowieka z naturą. Tom ozdabiają bardzo barwne, oddające plemienny klimat ilustracje Josefa Kremláčka.

Wskazówki do pracy: współcześnie dzieci rzadko bawią się w Indian. Coraz mniejsze jest grono wielbicieli westernów tak lubianych przez naszych rodziców… Tym bardziej warto sięgnąć po książkę, która choć odrobinę pokaże nam specyfikę świata, który odchodzi w zapomnienie, a dla nas Słowian zawsze był dość odległy. Trudno określić grupę wiekową odbiorców: myślę, że od 6 – 7 roku życia do 100…

Parametry

Autor Vladimir Hulpach
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Baśnie Świata
Rok wydania 2011
Liczba stron 416
ISBN 9788372785701
Tłumaczenie Lenka Vitova, Martyna M. Lemańczyk
Ilustracje Josef Kremláček
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10
Zainteresowania Baśniowe światy, Podróże
Język Polski
Wymiary 17 x 19 cm

Polecamy także:

Opinie

Oceń 
2017-09-17

Cudowna i niezapomniana przygoda

Książka zachwyciła mnie od pierwszych stron. To nie są zmyślone bajki a prawdziwe indiańskie legendy które latami opowiadali Indianie i bez których nie byłoby ich plemion oraz kultury. Dzięki nim choć na chwile mogłam przenieść się do pradawnych indiańskich wiosek, wyobrazić sobie, że siedzę obok indiańskiego szamana i wsłuchuje się w opowieści przez niego snute... opowieści przekazywane z dziada na pradziada, które kształtowały ich świat i kulturę.

Ilustracje w książce są świetne - żywe, kolorowe, wykonane z dbałością o każdy szczegół i przede wszystkim nawiązujące do ludowej sztuki Indian. Wszystkie oddają klimat baśni a także pozwalają "poczuć ducha" opowiedzianych historii.

Polecam - nie tylko młodszym czytelnikom, ale również wszystkim tym, którzy lubią baśnie lub chcieliby nieco poznać "inną" kulturę. To zbiór dla ludzi w każdym wieku.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Baśnie indiańskie. Dar totemów

Baśnie indiańskie. Dar totemów

Niezwykłe opowieści o powstaniu świata, zwierzętach, duchach, szamanach i dzielnych bohaterach. Przybliżają nam mało znaną kulturę Indian.