Noc między Tam i Tu

Nowy produkt

Pełna wierzeń, zwyczajów i mitycznych stworzeń historia o siedmioletnim Bratmile mieszkającym w słowiańskiej wiosce.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

29.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Siedmioletni Bratmił mieszka z rodziną w wiosce słowiańskiej otoczonej lasami i bagnami. Gdy rodzi się siostra Bratmiła Paprotka chłopiec nie najlepiej radzi sobie z emocjami. Czuje się odrzucony, jest zazdrosny o uwagę, którą rodzice poświęcają malutkiej dziewczynce. Gdy znachorka prosi, by przekazał siostrzyczce amulet, który może ją ochronić przez słowiańskimi demonami czyhającymi na niemowlęta Bratmił tego nie robi. Pewnego dnia Paprotka zostaje uprowadzona, a jej miejsce zajmuje podmieniec . Dręczony poczuciem winy Bratmił wyrusza  na poszukiwanie małej Paprotki. W lesie spotka istoty ze słowiańskich baśni i legend. Wokół czai się zagrożenie, ale niektóre istoty są też przyjazne i starają się pomóc Bratmiłowi. W czasie wędrówki chłopiec spotyka między innymi wodnika, rusałki i opiekuna lasu Leszego. Musi pokonać swój lęk i choć wciąż jest małym chłopcem zaczyna inaczej oceniać swoje dotychczasowe zachowanie i uczucia.
Książkę wzbogacają ilustracje Magdaleny Szynkarczuk ukazujące wioskę słowiańską i spotykane przez Bratmiła demony i stwory.

Wskazówki do pracy: Fabuła jest dość prosta i można przedstawić lekturę ośmiolatkowi. Warto przeczytać razem, by móc porozmawiać o rywalizacji między rodzeństwem i sile rodziny. Ale przede o wierzeniach i zwyczajach dawnych Słowian.

Parametry

Autor Marta Krajewska
Wydawnictwo Genius Creations
Nośnik Druk
Rok wydania 2017
Liczba stron 212
ISBN 9788379951055
Ilustracje Magdalena Szynkarczuk
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10
Zainteresowania Baśniowe światy, Historia/prehistoria
Problemy Rodzeństwo
Język Polski
Wymiary 12,5 x 19,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Noc między Tam i Tu

Noc między Tam i Tu

Pełna wierzeń, zwyczajów i mitycznych stworzeń historia o siedmioletnim Bratmile mieszkającym w słowiańskiej wiosce.