Kiedy mały Findus się zgubił Zobacz większe

Kiedy mały Findus się zgubił

Nowy produkt

Pierwsza część przygód staruszka Pettsona i jego mówiącego kotka Findusa.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

21.95 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Do książek autorstwa Svena Nordqvista mamy szczególny sentyment. Są świetnym przykładem skandynawskiej literatury dziecięcej. Nie ma tu przemocy, czy nudnych morałów. A za to mamy ciepłą historię, pełną humoru i pozytywnej energii o nietypowej parze przyjaciół: staruszku Pettsonie i jego kotku Findusie. Bohaterowie mieszkają w małym domku na szwedzkiej wsi i prowadzą spokojne życie, a jednak co jakiś czas przytrafia im się coś interesującego.

Atutem serii są ilustracje samego autora - bardzo szczegółowe, zawierają sporo zabawnych wręcz nieprawdopodobnych elementów, których wyszukiwanie sprawia wiele radości. To ilustracje w dużej mierze sprawiają, że książki są odpowiednie praktycznie dla dzieci (i dorosłych ;)) w każdym wieku. Mniejsze dzieci mogą skupić się na obrazku, starsze na historii. Są to książki do których można wielokrotnie wracać, za każdym razem odnajdując coś nowego w warstwie ilustracyjnej lub treści. Moje dziecko wracało regularnie do serii przez 4 lata (od 3 do 7 roku życia), a i później – choć rzadziej – lubiło sięgać po książki Svena Nordqvista. Świetna pozycja na poprawę nastroju!

W pierwszej części dowiadujemy się, jak spotkali się bohaterowie i jak to się stało, że Findus zaczął mówić… Przeżyjemy też chwile niepokoju, gdy Findus się zgubi, a Pettson będzie starał się go odnaleźć. Z pomocą przyjdą też tajemnicze mukle…

Parametry

Autor Sven Nordqvist
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Pettson i Findus
Liczba stron 24
Tłumaczenie Barbara Hołderna
Ilustracje Sven Nordqvist
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Majsterkowanie, Przygoda/ Detektywi/ Piraci/Duchy, Zwierzęta
Problemy Adopcja, Lęki, Przeprowadzka

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Kiedy mały Findus się zgubił

Kiedy mały Findus się zgubił

Pierwsza część przygód staruszka Pettsona i jego mówiącego kotka Findusa.