Czarownica Winnie Zobacz większe

Czarownica Winnie

Nowy produkt

Znacie Winnie? Jak nie znacie to warto zapoznać się tą osóbką. Jest czarownicą, ale bardzo sympatyczną. I ma uroczego – oczywiście czarnego – kota o imieniu Wilbur.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

23.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Znacie Winnie? Jak nie znacie to warto zapoznać się tą osóbką. Jest czarownicą, ale bardzo sympatyczną. I ma uroczego – oczywiście czarnego – kota o imieniu Wilbur. Pierwsza historyjka o Winnie opowiada o jej perypetiach związanych właśnie z kolorem Wilbura. Dom, w którym mieszka Winnie jest czarny, jego meble i dywany też są czarne, a więc nie trudno potknąć się o kota praktycznie niewidzialnego na czarnym tle. Winnie postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić kolor kota… Jej eksperymenty magiczne sprawiły, że Wilbur nabrał kolorów, ale był nieszczęśliwy. A nieszczęśliwy kot bardzo smuci właścicielkę o dobrym sercu.

Ta wydawałoby się prosta książeczka (nie ma w niej dużo tekstu) zainteresuje zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki, a nawet maluchy jeszcze do przedszkola nie uczęszczające. Książka zwraca uwagę dziecka na kolory – od czerni przechodzimy stopniowo do innych barw, ale również pokazuje coś co nie jest często oczywiste dla maluchów, że przedmioty o tym samym kolorze mogą się ze sobą „zlewać” i „znikać”. Dotyka też głębszego problemu jakim jest próba zmieniania kogoś wbrew jego woli. Wskazuje na wartość empatii. Dużym walorem tej książki są jej ilustracje, bardzo żywe, kolorowe, zabawne. Bardzo mali czytelnicy z pewnością bardziej skupią się na obrazkach i szukaniu kota, a mniej na tekście – jest to jednak również zaleta tej książki, bowiem nie przytłacza treścią a zachęca do kolejnego z nią spotkania.

Parametry

Autor Valerie Thomas
Wydawnictwo Papilon
Nośnik Druk
Seria Winnie
Rok wydania 2013
Liczba stron 32
ISBN 9788324599493
Tłumaczenie Maria Szarf
Ilustracje Korky Paul
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Baśniowe światy, Zwierzęta

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Czarownica Winnie

Czarownica Winnie

Znacie Winnie? Jak nie znacie to warto zapoznać się tą osóbką. Jest czarownicą, ale bardzo sympatyczną. I ma uroczego – oczywiście czarnego – kota o imieniu Wilbur.