Wojna

Nowy produkt

"Wojna" to historia o konflikcie między mamą a tatą, widzianym oczami małej dziewczynki Ingi.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

25.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

"Wojna" to historia o konflikcie między mamą a tatą, widzianym oczami małej dziewczynki Ingi. Gdy rodzice zaczynają się kłócić świat dziecka staje się światem wojny. Może nie ma tu prawdziwych bomb i ostrzału, ale słowa ranią równie mocno, jak pociski. Podobnie, jak na wojnie trzeba stanąć po czyjejś stronie, a trudno podjąć taką decyzję, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem.

Na szczęście rodzice dostrzegają ból dziewczynki, choć dopiero, gdy jej cierpienie jest ogromne (gdy Inga przestaje jeść i zaczyna się samookaleczać). Wcześniej zajęci układaniem sobie życia od nowa (tata ma nową żonę, mama – chłopaka), niczego nie widzieli. Wojna się kończy i po jakimś czasie czas leczy rany. To smutna, ale mądra książka o skutkach rozwodu dla dziecka.

Klimat opowieści i charakterystyczne ilustracje obrazują jak wielki ciężar spada na dziecko, gdy rozstają się jego rodzice i z jakimi trudnymi emocjami zmaga się w takiej sytuacji dziecko. Grafika może się podobać lub nie, ale mocno podkreśla dramatyzm przeżyć.

W Norwegii książka została nominowana do nagród Kritikerprisen (Nagrody Norweskich Krytyków) za rok 2013 oraz Nordisk råds barne- og ungdomslitteraturpris za rok 2014.

Wskazówki do pracy: Uświadamia ogrom problemu dzieciom i rodzicom – pokazując tym ostatnim, że zajęci konfliktem powinni pozostać uważni na potrzeby swojego dziecka. Do wspólnego czytania i poważnych rozmów o emocjach, które mogą się pojawiać, gdy dorośli się kłócą i rozstają. Ze względu na „ciężki kaliber” (trudna tematyka: awantury, kochanka taty, dzielenie się dziećmi) raczej dla dzieci starszych od 8 roku życia.

Parametry

Autor Dahle Gro
Wydawnictwo Eneduerabe
Nośnik Druk
Rok wydania 2016
Liczba stron 56
ISBN 9788362566198
Tłumaczenie Paweł Urbanik
Ilustracje Kaia Dahle Nyhus
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 7-10, 11-13
Zainteresowania Życiowe opowieści
Problemy Rozwód
Język Polski
Wymiary 25,5 x 27 cm

Opinie

Napisz opinię

Wojna

Wojna

"Wojna" to historia o konflikcie między mamą a tatą, widzianym oczami małej dziewczynki Ingi.