Kacper. Strachy

Nowy produkt

Być może znacie Kacpra z bajki animowanej (Kipper). Zarówno kreskówkę, jak i książeczki o Kacprze polubią szczególnie maluchy i młodsze przedszkolaki.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

19.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Być może znacie Kacpra z bajki animowanej (Kipper). Zarówno kreskówkę, jak i książeczki o Kacprze polubią szczególnie maluchy i młodsze przedszkolaki. Kacper to miły psiak, który przeżywa krótkie przygody typowe dla małych dzieci, czasami coś go niepokoi, czasami coś wzbudza jego ciekawość. Niekiedy towarzyszą mu przyjaciele: Świnka, inny piesek zwany Tygryskiem i inni. Opowiastki o Kacprze są bardzo proste, okraszone przyjaznymi, ciepłymi ilustracjami.

W tej części Kacper wraz ze swoim przyjacielem Tygrysem wybrali się na biwak, by wypróbować jak nowa latarka Tygryska świeci w ciemnościach. Ale nocą słychać tajemnicze odgłosy, widać dziwne cienie… Kacper i Tygrys przekonują się jednak, że to przede wszystkim ich wyobraźnia sprawia, że czują niepokój.

Wskazówki do pracy : Dzieci, które boją się ciemności dobrze się czują mając przy sobie latarkę. Czytając historię Kacpra możemy jednocześnie wyczarowywać cienie na ścianie pokazując jak światło i ciemność potrafią zmieniać kształty przedmiotów i ich wielkość. W przypadku bardzo zalęknionych dzieci warto najpierw pobawić się latarką i cieniami, a dopiero później przeczytać książkę pozwalając dziecku - zaznajomionemu już z grą cieni - odgadnąć samodzielnie, czyj cień zobaczyli Tygrys i Kacper.

Parametry

Autor Mick Inkpen
Wydawnictwo Papilon
Nośnik Druk
Seria Kacper
Rok wydania 2011
Liczba stron 32
ISBN 978-83-245-9704-8
Tłumaczenie Olejnik Donata
Ilustracje Mick Inkpen
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3
Zainteresowania Zwierzęta
Problemy Lęki
Język Polski
Wymiary 23.5x26.0 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Kacper. Strachy

Kacper. Strachy

Być może znacie Kacpra z bajki animowanej (Kipper). Zarówno kreskówkę, jak i książeczki o Kacprze polubią szczególnie maluchy i młodsze przedszkolaki.