Księżyc zapomniał Zobacz większe

Księżyc zapomniał

Nowy produkt

To historia o chłopcu, który znajduje leżący w stawie księżyc.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

28.49 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

To historia o chłopcu, który znajduje leżący w stawie księżyc. Chłopiec opiekuje się księżycem i stają się przyjaciółmi. Spędzają razem czas i świetnie się bawią. Tymczasem świat pozbawiony oddziaływania księżyca pogrąża się w chaosie. Chłopiec próbuje więc przypomnieć księżycowi jego rolę i pomóc wrócić na niebo. Dzięki przyjaźni chłopca księżyc odnajduje swoje powołanie. Do końca nie wiemy, czy ta historia wydarzyła się naprawdę – opowieść jest bowiem ujęta w klamrę: zaczyna się od wypadku mężczyzny i kończy się na jego przebudzeniu z bandażem na głowie. Czy jest to wspomnienie, sen, swoisty powrót do przeszłości, wizja…?

Podobnie jak „Dźwięki kolorów” książka jest małym arcydziełem zawierającym w sobie prozę, poezję, filozofię, paradoksalnie przy niewielkiej ilości tekstu. Króluje obraz. Adresatami mogą być zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe – odbiorcy, których cechuje wrażliwość lub którym tą wrażliwość pragniemy zaszczepić.

Wskazówki do pracy : To urzekająca historia o przyjaźni i poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, odnajdywania sensu. Może stanowić pretekst do poruszenia problemu samotności, braku wzajemnego zrozumienia i trudności w komunikacji m.in. w rodzinie.

Parametry

Autor Jimmy Liao
Wydawnictwo Officyna
Nośnik Druk
Rok wydania 2012
Liczba stron 120
ISBN 978-83-62409-18-1
Tłumaczenie Katarzyna Sarek
Ilustracje Jimmy Liao
Okładka Miękka
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10, 11-13, 14-16
Zainteresowania Przyroda/biologia, Życiowe opowieści
Problemy Lęki, Problemy emocjonalne
Język Polski
Wymiary 16,5 x 20 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Księżyc zapomniał

Księżyc zapomniał

To historia o chłopcu, który znajduje leżący w stawie księżyc.