Goście na Boże Narodzenie Zobacz większe

Goście na Boże Narodzenie

Nowy produkt

W tej części: Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Findus jest bardzo podekscytowany przygotowaniami do Świąt.

Więcej szczegółów

21.95 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Do książek autorstwa Svena Nordqvista mamy szczególny sentyment. Są świetnym przykładem skandynawskiej literatury dziecięcej. Nie ma tu przemocy, czy nudnych morałów. A za to mamy ciepłą historię, pełną humoru i pozytywnej energii o nietypowej parze przyjaciół: staruszku Pettsonie i jego kotku Findusie. Bohaterowie mieszkają w małym domku na szwedzkiej wsi i prowadzą spokojne życie, a jednak co jakiś czas przytrafia im się coś interesującego.

Atutem serii są ilustracje samego autora - bardzo szczegółowe, zawierają sporo zabawnych wręcz nieprawdopodobnych elementów, których wyszukiwanie sprawia wiele radości. To ilustracje w dużej mierze sprawiają, że książki są odpowiednie praktycznie dla dzieci (i dorosłych ;)) w każdym wieku. Mniejsze dzieci mogą skupić się na obrazku, starsze na historii. Są to książki do których można wielokrotnie wracać, za każdym razem odnajdując coś nowego w warstwie ilustracyjnej lub treści. Moje dziecko wracało regularnie do serii przez 4 lata (od 3 do 7 roku życia), a i później – choć rzadziej – lubiło sięgać po książki Svena Nordqvista. Świetna pozycja na poprawę nastroju!

 

W tej części: Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Findus jest bardzo podekscytowany przygotowaniami do Świąt. Niestety zdarza się wypadek. Pettson doznał urazu nogi, nie może chodzić. Nie da rady zrobić zakupów, przynieść choinki i ozdób ze strychu… Jak będą teraz wyglądały Święta…?

Wskazówki do pracy : Bardzo świąteczna opowieść o tym, jak w trudnych chwilach przydaje się pomoc innych, ale też o tym, by się nie zamartwiać, że nie na wszystko w życiu mamy wpływ, ale nie powinniśmy się tym zamartwiać, a raczej szukać rozwiązań trudnych problemów.

Parametry

Autor Sven Nordqvist
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Pettson i Findus
Rok wydania 2013
Liczba stron 32
ISBN 978-83-7278-276-2
Tłumaczenie Barbara Hołderna
Ilustracje Sven Nordqvist
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6
Zainteresowania Majsterkowanie, Przygoda/ Detektywi/ Piraci/Duchy
Problemy Choroba/Niepełnosprawność, Problemy emocjonalne
Język Polski
Wymiary 21 x 29,7 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Goście na Boże Narodzenie

Goście na Boże Narodzenie

W tej części: Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Findus jest bardzo podekscytowany przygotowaniami do Świąt.