Biedny Pettson Zobacz większe

Biedny Pettson

Nowy produkt

 W tej części: Pettsona dopadła jesienna chandra. Jest przygnębiony, nie ma na nic ochoty.

Więcej szczegółów

21.95 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Do książek autorstwa Svena Nordqvista mamy szczególny sentyment. Są świetnym przykładem skandynawskiej literatury dziecięcej. Nie ma tu przemocy, czy nudnych morałów. A za to mamy ciepłą historię, pełną humoru i pozytywnej energii o nietypowej parze przyjaciół: staruszku Pettsonie i jego kotku Findusie. Bohaterowie mieszkają w małym domku na szwedzkiej wsi i prowadzą spokojne życie, a jednak co jakiś czas przytrafia im się coś interesującego.

Atutem serii są ilustracje samego autora - bardzo szczegółowe, zawierają sporo zabawnych wręcz nieprawdopodobnych elementów, których wyszukiwanie sprawia wiele radości. To ilustracje w dużej mierze sprawiają, że książki są odpowiednie praktycznie dla dzieci (i dorosłych ;)) w każdym wieku. Mniejsze dzieci mogą skupić się na obrazku, starsze na historii. Są to książki do których można wielokrotnie wracać, za każdym razem odnajdując coś nowego w warstwie ilustracyjnej lub treści. Moje dziecko wracało regularnie do serii przez 4 lata (od 3 do 7 roku życia), a i później – choć rzadziej – lubiło sięgać po książki Svena Nordqvista. Świetna pozycja na poprawę nastroju!

 

W tej części: Pettsona dopadła jesienna chandra. Jest przygnębiony, nie ma na nic ochoty. W przeciwieństwie do Findusa, którego oczywiście roznosi energia. Findus próbuje rozruszać swojego staruszka, ale jego próby wprawiają Pettsona w jeszcze gorszy nastrój. Może wyprawa na ryby pomoże…?

Wskazówki do pracy : Każdemu czasem zdarza się mieć zły humor, zdarza się, że jest wtedy niemiły dla otoczenia. Ważne jednak, by umieć w takiej sytuacji przeprosić i wyjaśnić co się czuje. Książka stanowi świetny pretekst do rozmowy o negatywnych emocjach i sposobach na uporanie się z nimi.

Parametry

Autor Sven Nordqvist
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Pettson i Findus
Rok wydania 2008
Liczba stron 32
ISBN 978-83-7278-351-6
Tłumaczenie Barbara Hołderna
Ilustracje Sven Nordqvist
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Majsterkowanie
Problemy Problemy emocjonalne
Język Polski
Wymiary 21 x 29,7 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Biedny Pettson

Biedny Pettson

 W tej części: Pettsona dopadła jesienna chandra. Jest przygnębiony, nie ma na nic ochoty.