Tort urodzinowy Zobacz większe

Tort urodzinowy

Nowy produkt

W tej części: Findus obchodzi urodziny. Pettson zamierza upiec dla niego naleśnikowy tort. Okazuje się jednak, że nie ma mąki, trzeba pojechać do sklepu.

Więcej szczegółów

21.95 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Do książek autorstwa Svena Nordqvista mamy szczególny sentyment. Są świetnym przykładem skandynawskiej literatury dziecięcej. Nie ma tu przemocy, czy nudnych morałów. A za to mamy ciepłą historię, pełną humoru i pozytywnej energii o nietypowej parze przyjaciół: staruszku Pettsonie i jego kotku Findusie. Bohaterowie mieszkają w małym domku na szwedzkiej wsi i prowadzą spokojne życie, a jednak co jakiś czas przytrafia im się coś interesującego.

Atutem serii są ilustracje samego autora - bardzo szczegółowe, zawierają sporo zabawnych wręcz nieprawdopodobnych elementów, których wyszukiwanie sprawia wiele radości. To ilustracje w dużej mierze sprawiają, że książki są odpowiednie praktycznie dla dzieci (i dorosłych ;)) w każdym wieku. Mniejsze dzieci mogą skupić się na obrazku, starsze na historii. Są to książki do których można wielokrotnie wracać, za każdym razem odnajdując coś nowego w warstwie ilustracyjnej lub treści. Moje dziecko wracało regularnie do serii przez 4 lata (od 3 do 7 roku życia), a i później – choć rzadziej – lubiło sięgać po książki Svena Nordqvista. Świetna pozycja na poprawę nastroju!

W tej części: Findus obchodzi urodziny. Pettson zamierza upiec dla niego naleśnikowy tort. Okazuje się jednak, że nie ma mąki, trzeba pojechać do sklepu. Niestety dętka w rowerze ma dziurę, a narzędzia niezbędne do naprawy są w szopie, do której klucz zaginął. Perypetie się mnożą, tortu nie ma, a sąsiad Gustavsson przygląda się działaniom dwójki przyjaciół z coraz większym niepokojem…

Wskazówki do pracy : Świetny przykład ciągu przyczynowo-skutkowego. W łatwy i zabawny sposób dzieci dowiadują się, że aby coś mogło nastąpić, najpierw musi się wydarzyć coś innego…

Parametry

Autor Sven Nordqvist
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Seria Pettson i Findus
Rok wydania 2006
Liczba stron 24
ISBN 978-83-7278-200-7
Tłumaczenie Barbara Hołderna
Ilustracje Sven Nordqvist
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6
Zainteresowania Majsterkowanie, Przygoda/ Detektywi/ Piraci/Duchy, Zwierzęta
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Polski
Wymiary 21 x 29,7 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Tort urodzinowy

Tort urodzinowy

W tej części: Findus obchodzi urodziny. Pettson zamierza upiec dla niego naleśnikowy tort. Okazuje się jednak, że nie ma mąki, trzeba pojechać do sklepu.