Czarne życie Zobacz większe

Czarne życie

Nowy produkt

Książka subtelnie, a zarazem otwarcie dotyka problemu śmierci. Główna bohaterka uczestniczy w pogrzebie dalekiej krewnej.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

23.00 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Książka subtelnie, a zarazem otwarcie dotyka problemu śmierci. Główna bohaterka uczestniczy w pogrzebie dalekiej krewnej. Próbuje zrozumieć zachowanie dorosłych i znaczenie tego, co się wokół dzieje – ceremonia pogrzebowa, płacz bliskich, ale też wspomnienia, które budzą śmiech. Po powrocie do domu - kierując się sugestią dziadka - urządza pogrzeb myszce. Przygotowanie do tej uroczystości jest pretekstem do rozmów o życiu i śmierci, a także do rozważań, co dzieje się z człowiekiem po śmierci – bez faworyzowania żadnej z teorii, czy opcji religijnych. Autorka pokazuje jak poprzez zabawę dziecko „oswaja” trudną czasami rzeczywistość. Wskazuje na szacunek i powagę z jaką pozostali członkowie rodziny traktują bohaterkę. Jednocześnie książka nie jest przygnębiająca, a krótkie teksty pozwalają małym dzieciom na skoncentrowanie się na treści i jej zrozumieniu.

„Czarne życie” to ostatnia część znakomitej trylogii Amandy Eriksson. Pozostałe części to: „Inne życie” i „Różowe życie”.

Parametry

Autor Amanda Eriksson
Wydawnictwo EneDueRabe
Nośnik Druk
Rok wydania 2011
Liczba stron 26
ISBN 9788362566068
Tłumaczenie Hanna Dymel-Trzebiatowska
Ilustracje Amanda Eriksson
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 4-6, 7-10
Problemy Lęki, Śmierć

Polecamy także:

Opinie

Oceń 
2016-04-20

Super

Świetna książka

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Czarne życie

Czarne życie

Książka subtelnie, a zarazem otwarcie dotyka problemu śmierci. Główna bohaterka uczestniczy w pogrzebie dalekiej krewnej.