Mali, Boli i Królowa Mrozu Zobacz większe

Mali, Boli i Królowa Mrozu

Nowy produkt

Mali i Boli stworzyły sobie swój własny świat, żyją w spokoju i miłości, opiekują się swoim ogrodem, lwem i drozdem. Pewnego dnia o ich ogrodzie dowiaduje się Królowa Mrozu.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

24.99 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Mali i Boli stworzyły sobie swój własny świat, żyją w spokoju i miłości, opiekują się swoim ogrodem, lwem i drozdem. Pewnego dnia o ich ogrodzie dowiaduje się Królowa Mrozu. Królowa Mrozu nie potrafi kochać, jest swoistą czarną dziurą pochłaniającą oznaki uczucia. Szuka miłości, ale tak naprawdę nie wie, czym ta miłość jest i nie umie jej okazać nawet swojej córce. Potrafi jednak manipulować, a jej wpływ zaburza relacje między Boli i Mali. Mali opuszczona przez Boli uczy się żyć i kochać na nowo. To baśń współczesna, choć zainspirowana Królową Śniegu Andersena. Dotyka problemów relacyjnych, emocji, również tych mrocznych i trudnych, jak smutek, rozpacz, tęsknota. Opowieść nietypowa o miłości, która nie zawsze jest prosta i jednoznaczna, o tym, że łatwo ją utracić, a gdy tak się stanie już nic nie jest takie jak dawniej… Ale również o tym jak uporać się z odrzuceniem, by móc kochać dalej. O tym, że zło, kłamstwo i manipulacja nie mogą zbudować uczucia trwałego i prawdziwego. Baśń napisana jest pięknym językiem, autorka potrafi ująć w słowa uczucia i stany umysłu, które trudno zwerbalizować. Baśń wzbogacają niezwykłe ilustracje Pauliny Kozickiej– mi przywodzą na myśl stylistykę secesyjną.

Wskazówki do pracy : Warto samemu przeczytać, warto przeczytać z dzieckiem – nawet w wieku przedszkolnym. Wrodzona wrażliwość pozwoli dziecku zrozumieć głównie przesłanie baśni. Rodzice, którzy czytali tą książkę swoim pociechom byli zdumieni, jak wiele dzieci pojęły i jak adekwatnie komentowały treść baśni. Warto wracać do tej książki w różnym wieku, by odkrywać jej wielowarstwowość i symbolikę.

Parametry

Autor Sobczak Małgorzata
Wydawnictwo LSW
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 46
ISBN 978-83-205-5595-0
Ilustracje Paulina Kozicka
Okładka Miękka
Wiek 4-6, 7-10, 11-13, 14-16, Dla rodziców
Zainteresowania Życiowe opowieści
Problemy Problemy emocjonalne
Język Polski

Opinie

Napisz opinię

Mali, Boli i Królowa Mrozu

Mali, Boli i Królowa Mrozu

Mali i Boli stworzyły sobie swój własny świat, żyją w spokoju i miłości, opiekują się swoim ogrodem, lwem i drozdem. Pewnego dnia o ich ogrodzie dowiaduje się Królowa Mrozu.