Winnie The Witch Zobacz większe

Winnie The Witch

Nowy produkt

Winnie the Witch is very pleased with her new computer. She decides to throw away her book of spells and her wand - from now on all her magic will be at the click of a mouse!

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

44.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Winnie the Witch lives in a black house. She has black chairs and black stairs, black floors and black doors. The trouble is that Winnie's cat, Wilbur, is also black. After sitting on him and tripping over him, Winnie decides to turn Wilbur into a green cat. But then he goes out into the long grass! Winnie is going to need a little magic to make sure she can always see Wilbur . . . A beautifully-crafted story with a colourful final twist.

Znacie Winnie? Jak nie znacie to warto zapoznać się tą osóbką. Jest czarownicą, ale bardzo sympatyczną. I ma uroczego – oczywiście czarnego – kota o imieniu Wilbur. Pierwsza historyjka o Winnie opowiada o jej perypetiach związanych właśnie z kolorem Wilbura. Dom, w którym mieszka Winnie jest czarny, jego meble i dywany też są czarne, a więc nie trudno potknąć się o kota praktycznie niewidzialnego na czarnym tle. Winnie postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i zmienić kolor kota… Jej eksperymenty magiczne sprawiły, że Wilbur nabrał kolorów, ale był nieszczęśliwy. A nieszczęśliwy kot bardzo smuci właścicielkę o dobrym sercu.

Ta wydawałoby się prosta książeczka (nie ma w niej dużo tekstu) zainteresuje zarówno młodsze jak i starsze przedszkolaki, a nawet maluchy jeszcze do przedszkola nie uczęszczające. Dużym walorem tej książki są jej ilustracje, bardzo żywe, kolorowe, zabawne. Bardzo mali czytelnicy z pewnością bardziej skupią się na obrazkach i szukaniu kota, a mniej na tekście – jest to jednak również zaleta tej książki, bowiem nie przytłacza treścią a zachęca do kolejnego z nią spotkania.

Wskazówki do pracy : : Prosty język sprawia, że dzieci łatwo zapamiętują angielskie słowa. Książka zwraca uwagę dziecka na kolory – od czerni przechodzimy stopniowo do innych barw, ale również pokazuje coś co nie jest często oczywiste dla maluchów, że przedmioty o tym samym kolorze mogą się ze sobą „zlewać” i „znikać”. Dotyka też głębszego problemu jakim jest próba zmieniania kogoś wbrew jego woli. Wskazuje na wartość empatii.

Parametry

Autor Valerie Thomas
Wydawnictwo OUP Oxford
Nośnik Druk
Seria Winnie the Witch
Rok wydania 2006
Liczba stron 32
ISBN 978-0192726438
Ilustracje Korky Paul
Okładka Twarda
Płeć Dziewczynka, Chłopiec
Wiek 0-3, 4-6, 7-10
Zainteresowania Baśniowe światy
Problemy Wspieranie rozwoju
Język Angielski
Wymiary 21 x 0.4 x 28 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Winnie The Witch

Winnie The Witch

Winnie the Witch is very pleased with her new computer. She decides to throw away her book of spells and her wand - from now on all her magic will be at the click of a mouse!