Dużo radości, mniej przyjemności Zobacz większe

Dużo radości, mniej przyjemności

Nowy produkt

O blaskach i cieniach rodzicielstwa. Jak zmienia nasze życie pojawienie się dzieci...

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

36.90 zł brutto

Szymelka - płatności

Opis

Sporo kobiet słyszy w trakcie ciąży – a i dużo wcześniej – o blaskach macierzyństwa, o cudzie narodzin, o tym jak fascynujące jest karmienie piersią… Czasami żyjemy ułudą wyobrażając sobie, jakimi będziemy wspaniałymi mamami, dbającymi o rozwój swoich dzieci, ale również nie zapominającymi o sobie... A potem przychodzą realia życia, które „nieco” się różnią od naszych marzeń.
Poród bywa paskudny, karmienie piersią często po prostu boli, wychowanie dziecka jest trudne, brak snu wyczerpuje, a pogodzenie opieki nad dzieckiem z karierą zawodową okazuje się sporym – i to nie koniecznie ekscytującym – wyzwaniem. To wszystko może budzić negatywne emocje, często ukrywane przez same mamy, jako nie pasujące do wizji szczęśliwej rodziny.
Ta w pewnym stopniu kontrowersyjna książka mówi o macierzyństwie bez przesłodzenia i owijania w bibułkę. Mamy tu sporo faktów naukowych pokazujących jak rodzicielstwo wpływa na rodziców. Uwaga! Nie ma tu tylko negatywów! Jest też spora dawka informacji, jak rodzicielstwo zmienia nas in plus. Oczywiście to dzieło amerykańskie i niektóre przykłady mogą być ździebko irytujące, ale i tak uważam, że to pozycja bardzo wartościowa. Znam wiele pań, które zamartwiały się myślami, że nie są dość dobrymi mamami, nie radzą sobie tak jak powinny itd… Wbrew pozorom dotyczy to również ojców, którzy czują presję utrzymania rodziny i zapewnienia dziecku dobrego startu w życie. To ciekawa książka i dająca poczucie, że zdarzające się smutki, złość, czy ponure myśli są w zasadzie naturalne. Nie jest to właściwie poradnik, a bardziej popularno-naukowa analiza naszych czasów i współczesnych problemów z jakimi borykają się rodzice. Rodzicielstwo niesie ze sobą wiele wyzwań, z którymi czasami trudno sobie poradzić.
Warto przeczytać i przemyśleć…

Parametry

Autor Jennifer Senior
Wydawnictwo Media Rodzina
Nośnik Druk
Rok wydania 2015
Liczba stron 368
ISBN 9788380081154
Tłumaczenie Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Okładka Miękka
Wiek Dla rodziców
Język Polski
Wymiary 14,5 x 20,5 cm

Polecamy także:

Opinie

Napisz opinię

Dużo radości, mniej przyjemności

Dużo radości, mniej przyjemności

O blaskach i cieniach rodzicielstwa. Jak zmienia nasze życie pojawienie się dzieci...